null

Spotkanie z Podróżnikiem – Kamilą Kielar „Pacific Crest Trail”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.02.2023 18:00 - 11.02.2023 19:10
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Podróżniczka Kamila Kielar siedząca na skałce. Ma długie, blond włosy związane w kucyk. Ma na sobie trekkingowe ubrania, obok niej leży plecak.

Wyprawa wyróżniona na Kolosach w kategorii „Wyczyn Roku”.

Pacific Crest National Scenic Trail, w skrócie Pacific Crest Trail, to jeden z najdłuższych szlaków trekkingowych w Stanach Zjednoczonych, należący do tzw. „Potrójnej Korony”, czyli trzech najdłuższych szlaków na terenie USA. Pozostałe to Appalachian Trail (3 500 km) i Continental Divide Trail (ok. 5000 km). Szlak został wytyczony w 1968 roku, ale jego budowa została zakończona dopiero 25 lat później. Co roku wyzwanie przejścia trasy podejmuje ok. 300 śmiałków, ale tylko połowa z nich staje na mecie. Według statystyk organizacji Pacific Crest Trail Association do tej pory szlak ukończyły 4 772 osoby.

Źródło: gorydlaciebie.pl/wyprawy

Kamila Kielar – Podróżniczka, dziennikarka, mówczyni

Kamila o sobie – “Kilka miesięcy rocznie spędzam na wyjazdach adventure i reporterskich, zazwyczaj na północ. Samotnie pływałam kajakiem po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, zimą przejechałam rowerem i na nartach biegowych kanadyjski Jukon, przeszłam górami prawie 5000 km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Również samotnie przejechałam rowerem Alaskę oraz Kamczatkę. Przeszłam pieszo kawał Laponii i Szkocji, także zimą. Mieszkałam i pracowałam z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami.

Za moje podróże zostałam nagrodzona Kolosem (najbardziej prestiżowa nagroda i największy festiwal w Polsce) oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Dziś jestem też członkiem Rady Kolosów. Występuje na największych festiwalach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wielokrotnie otrzymywałam nagrody za najlepsze wystąpienie.

Moje artykuły znajdziecie w magazynach podróżniczych i reporterskich, wydałam dwa albumy fotograficzne i zorganizowałam kilka wystaw. Obecnie pracuję nad książką.

Specjalizuję się w północnej przyrodzie i tamtejszych zwierzętach. Zwłaszcza niedźwiedziach.”

Data: 11 lutego 2023 r. (sobota).
Godzina: 18:00-19:10.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.


Wejściówki od 23 stycznia 2023 r. w BOK i na bielanski.waw.pl


Źródło: bielanski.waw.pl.
 

Sprawdź lokalizację na mapie