null

Wieczór peruwiański

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.02.2023 18:00 - 04.02.2023 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Kobieta z lamą. Kobieta ubrana w obszerną, kolorową suknię w etniczne wzory; na głowie ma kapelusz w kolorach: niebieski, zielony, czerwony, żółty. Kobieta ma ciemny kolor skóry, jest uśmiechnięta. Lewą ręka trzyma lamę. Zwierzę jest przystrojone w kolorowe pompony, na pysku ma ozdobną uprząż.

Impreza pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Peru.

„....Peru – kraj największej pustyni świata, wysokich gór i amazońskiej puszczy. Kraj, gdzie granice historii i teraźniejszości są zatarte, a indiańskie obyczaje są wciąż żywe. Kraj wspaniałych wykopalisk i przepięknych obiektów kolonialnej architektury. Kraj kolorów i kontrastów. Tematem spotkania będzie opowieść autorki książki “Peru costa, sierra y selva” o dwóch podróżach do tego magicznego kraju. Autorka podzieli się wrażeniami z wizyt w miejscach zamieszkiwanych przez różne szczepy Indian – ludy tworzące przed wiekami historię tego kraju, m.in. Chavin, Kuelap, Chan Chan, stolica ludu Wari, ruiny stolicy ludu Moche. Opowie m.in. także o ludziach zamieszkujących ten kraj, o ich obyczajach, potrawach, zabawach, o rejsie Amazonką, pobycie w kanionie rzeki Colca, uważanym do niedawna za najgłębszy kanion świata, o rejsie po jeziorze Titicaca – największym na świecie żeglownym jeziorze zwanym przez Indian morzem...”
cyt. Elżbieta Wichrowska – Janikowska

W programie:

  • prezentacja multimedialna Elżbiety  Wichrowskiej - Janikowskiej pt. „Peru oczami podróżniczki” oraz promocja książki „ Peru costa, sierra y selva”,
  • otwarcie wystawy fotografii „Poznaj Peru” autorstwa Ryszarda Sobolewskiego,
  • występ zespołu peruwiańskiego CHOQUEQUIRAO,
  • kiermasz rękodzieła,
  • kuchnia peruwiańska,
  • konkurs z nagrodami.

Data: 4 lutego 2023 r. (sobota).
Godzina: 18:00 – 20:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.

Bilety: 30zł, przedsprzedaż od 10 stycznia 2023 r. (wtorek) w kasie BOK i na www.eventim.pl


Źródło: bielanski.waw.pl
 

Sprawdź lokalizację na mapie