null

Brykanki – muzyczne poranki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.01.2023 10:30 - 31.01.2023 11:15
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A
MAL Samogłoska. Grupa dzieci z rodzicami słuchająca śpiewu i gry na ukulele

Zajęcia przybliżają dzieciom świat dźwięków, na który wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny spontaniczny ruch.

Dużo śpiewamy i dużo się ruszamy. Dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. Podczas tego muzycznego spotkania wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego R. Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci słuchają, a gdy są już gotowe intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych dzieci odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki.

Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające, kołysanki, które w łagodny sposób domykają to muzyczne spotkanie. Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Dzieci coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Ponadto dzieci dłużej potrafią utrzymać koncentrację, co ma wpływ na rozwój intelektualny. Zajęcia wg. teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką, a przede wszystkim są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 0 do 3 lat. Zachęcamy do nieprzekraczania limitu wiekowego. Dzieci powyżej 3 roku życia bywają już gotowe na nieco inne aktywności ruchowo-rytmiczne niż te, przewidziane w programie Brykanek. Oczywiście najważniejszy jest kontakt z dzieckiem i moment rozwoju, który najlepiej obserwują rodzice.

Prowadząca: Agnieszka Kocińska – absolwentka Studium Wokalnego im. J. Grzegorzewskiego w Warszawie, Akademii Teatralnej w Teatrze „Gardzienice” oraz Choreografii w Centrum w Ruchu w Warszawie, słuchaczka Szkoły Piosenki im. E. Zapendowskiej. Polonistka i animatorka kultury. Od wielu lat pracuje z dziećmi jako animatorka zajęć, artystka wokalna. Współtworzyła Wolną Szkołę Demokratyczną. Prowadzi zajęcia umuzykalniające z elementami teorii Gordona dla małych dzieci w żłobkach, przedszkolach, miejscach aktywności lokalnej. Pracuje jako instruktorka wokalna dla dzieci i dorosłych w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie. Wokalnie i ruchowo współtworzyła spektakl dla dzieci dofinansowany ze środków m. st. Warszawy „Leśne czary”, występowała w przedstawieniach dla dzieci m. in. w Teatrze Remus i w Teatrze Tańca Inoj. Obecnie można ją zobaczyć i usłyszeć w spektaklu „Inni Ludzie” w reż. Macieja Gorczyńskiego w krakowskim Teatrze Barakah. Śpiewa wieloma technikami, w tym białym otwartym głosem. Współtworzy wokalnie zespół Cukry, śpiewa w zespole Bez i Nadzieja, pracuje nad autorskim materiałem piosenek dla dzieci.

Data: 10, 17, 24, 31 stycznia 2023 r. (wtorek).
Godz.: 10:30 – 11:15.
Miejsce: MAL Samogłoska.

Wstęp płatny 80 zł za miesiąc (4 zajęcia / pierwsze dziecko).

Zniżka dla rodzeństwa 50 % ceny – 40 zł (4 zajęcia / drugie dziecko).

Zapisy: www.strefazajec.pl


Źródło: samogloska.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie