null

Artur Dutkiewicz Trio – „NOWOSIELSKI Audiovisual Misterium” w 100-lecie urodzin Mistrza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.03.2023 19:00 - 23.03.2023 20:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Czerwony okrąg z błękitną obwolutą na granatowym tle.

Rok 2023 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Jerzego Nowosielskiego, jednego z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku a także filozofa, teoretyka sztuki i myśliciela. W nowym projekcie Artura Dutkiewicza "NOWOSIELSKI Audiovisual Misterium” malarstwo Jerzego Nowosielskiego jest inspiracją do przedstawienia utworów o charakterze kontemplacyjnym skomponowanych przez pianistę na trio jazzowe.

Podczas koncertu wyświetlane będą, zsynchronizowane z dźwiękiem, specjalnie zaprojektowane i przygotowane przez artystę grafika - Andrzeja Wąsika kolaże i wizualizacje z fragmentami obrazów Jerzego Nowosielskiego w formie videoprojekcji. Połączenie prezentacji jego dzieł z kontemplacyjną muzyką znakomitego pianisty improwizatora Artura Dutkiewicza tworzy wyjątkowe audiowizualne misterium.

Wykonawcy: Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Sebastian Kuchczyński – perkusja, Andrzej Wąsik – wizualizacje

Data: 23 marca 2023 r. (czwartek)
Godzina: 19:00.
Miejsce Podziemia Kamedulskie.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

W centrum plakatu znajdują się kolorowe, pomarańczowo-błękitno-fioletowe okręgi – element z obrazu Jerzego Nowosielskiego. Na górze znajduje się pomarańczowa nazwa zespołu Artur Dutkiewicz Trio. Na dole pod okręgami tytuł koncertu „Nowosielski Audiovisual Misterium”.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie