null

Andrzej Rosiewicz Show

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.12.2016 - 10.12.2016
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa
Varieté, humor, muzyka, taniec i piosenka – czyli 40 lat pracy artystycznej Andrzeja Rosiewicza w jubileuszowym show z tancerkami. W programie największe przeboje Artysty oraz olbrzymia dawka humoru! Andrzej Rosiewicz przypomni widzom i słuchaczom swoje największe przeboje, takie jak „Chłopcy radarowcy”, „Najwiecej witaminy” i wiele wiele innych.
 
Andrzej Rosiewicz – znany i lubiany przez publiczność wokalista, gitarzysta, kompozytor i choreograf, karierę estradową rozpoczął w 1953 roku, w zespole pieśni i tańca Dzieci Warszawy, z którym to współpracował do 1964 r. W okresie studiów w latach 60-tych występował w warszawskich klubach jazzowych i restauracjach. Między 1963 a 1965 rokiem związany był z zespołem Pesymiści. W latach 1967–1968 związał się z formacją jazzową Old Timers, a następnie w latach 1970–1978 tworzył muzykę, teksty oraz występował z zespołem Asocjacja Hagaw. Występował na licznych festiwalach w Opolu i Sopocie.
 
Od 1978 roku poświęcił się karierze solowej. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy i artystów estradowych. Najbardziej znane jego przeboje z tamtych lat to min.: „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zakochany bałwan”, „Żaba story”, „Zenek blues”. Artysta związał się na początku lat osiemdziesiątych z „Solidarnością”. Z tamtego okresu pochodzą takie piosenki, jak „Usta Mariana”, czy „Propaganda sukcesu”, „Chcemy prawdy”, „Książeczka wojskowa” i „Wincenty Kalemba czyli Pieśń o zachodnich bankierach (Graj Cyganie graj”, które funkcjonowały w nieoficjalnym obiegu, rozpowszechniane na nagrywanych amatorsko podczas koncertów kasetach.
 
Artysta zaśpiewał niezapomnianą piosenkę z czołówki serialu „Czterdziestolatek” kompozytora Jerzego Matuszkiewicza, a w latach 80-tych piosenkę Andrzeja Korzyńskiego „Halo ptaki” w filmie „Pan Kleks w kosmosie”.
Bilety do nabycia w kasie Bielańskiej Sceny Kameralnej, pon. - pt. godz. 13-18 tel. 22 243 54 84 lub w serwisie bilety24.pl