null

Aktorki na Bielanach: spotkanie z Karoliną Gruszką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.11.2021 17:00 - 24.11.2021 19:00
Biblioteka Publiczna im. S. Staszica, ul. Z. Romaszewskiego 19
młoda kobieta w długich rozpuszczonych włosach w kolorze rudym uśmiecha się

W programie również pokaz filmu "Maria Skłodowska-Curie".

Spotkanie z Karoliną Gruszką poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Karolina Gruszka polska aktorka teatralna i filmowa, czterokrotnie nominowana do Orłów za drugoplanowe role kobiece w filmach „Pani z przedszkola” i „Ach śpij kochanie” oraz za pierwszoplanowe w filmach „Kochankowie z Marony” i „Maria Skłodowska-Curie”.

„Maria Skłodowska-Curie”

Opowieść o życiu wielkiego naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków - polonu i radu. Portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym zdolnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Film Marie Noelle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, a przy tym kobiety charyzmatycznej i zdecydowanej.

Data: 24 listopada 2021 r. (środa).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Kino za Rogiem w Bibliotece Publicznej im. S. Staszica, ul. Z. Romaszewskiego 19.
Wydarzenie bezpłatne.
Zapisy pod nr tel.: (+48) 693 705 884.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie