null

Akcje charytatywne w Przedszkolu 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od wielu lat społeczność naszego przedszkola działa na rzecz ludzi potrzebujących oraz pomaga zwierzętom. Uczestniczymy w akcjach, wspierając małe dzieci   w szpitalach i Domach Dziecka, zbieramy fundusze na sprzęt rehabilitacyjny i medyczny, zbieramy żywność dla kombatantów, wspomagamy schroniska w opiece nad zwierzętami. Uczestniczymy w akcjach ogólnopolskich oraz lokalnie. Większość naszych działań to już tradycja.  Przedsięwzięciem tego typu jest zbiórka pieniędzy na rzecz domów dziecka - Góra Grosza, zaangażowanie w  27 już edycję WOŚP, Pomaganie przez ubranie, celem którego jest coroczna zbiórka odzieży. W ubiegłym roku  braliśmy udział w akcji Paczka dla kombatanta, w tym roku szkolnym w listopadzie przystąpiliśmy do zaszczytnej akcji Paczka dla bohatera. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka artykułów przemysłowych oraz produktów żywnościowych dla żołnierzy II wojny światowej walczących na różnych frontach świata. Byli żołnierze otrzymali również przygotowane przez rodziny kartki świąteczne z życzeniami. To bardzo ładny i ciepły gest.

Przywróćmy Dzieciom Uśmiech to kolejna akcja, w której uczestniczymy. Zbieramy makulaturę (gazety, kolorową prasę, książki), ucząc jednocześnie nasze przedszkolaki  umiejętności segregowania oraz przetwarzania odpadów. Podobnie jest w przypadku akcji gromadzenia nakrętek dla dzieci przewlekle chorych.

Nasze działania na rzecz środowiska mają niejednokrotnie  związek z aktualnie omawianą tematyką w grupach. Tak było w przypadku dzieci najmłodszych -Biedronek i Misiów, które to wspomogły schronisko dla zwierząt przy okazji tematu związanego z domowymi ulubieńcami. Brawo Maluchy.

Wszystkie powyższe działania uczą małe dzieci zachowań prospołecznych, wdrażają do empatii oraz uwrażliwiają na krzywdę i potrzeby innych - ludzi czy zwierząt. W takim klimacie rosną ludzie, którzy będą oparciem dla innych w dorosłym już wieku, a  z kolei my nauczyciele wraz z  rodzicami pokazujemy swoim zaangażowaniem, że warto jest działać wspólnie i dla innych.

Wszystkim, którzy mają serce dla innych i pomagają - bardzo dziękujemy.

Małgorzata Górecka

Zobacz galerię (3 zdjęć)