null

A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD. JAROSŁAW CHOJNACKI ZAŚPIEWA KACZMARSKIEGO, GINTROWSKIEGO I ŁAPIŃSKIEGO

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.12.2016 - 11.12.2016
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa
„A my nie chcemy uciekać stąd” to koncert interpretacji utworów Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Skierowany jest on do widzów i słuchaczy, dla których twórczość tych Artystów jest bezcenną wartością intelektualną i dobrem narodowym. Koncert  z okazji rocznicy 13 grudnia.
 
Jarosław Chojnacki swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zaczynał od wykonywania pieśni religijnych, równolegle komponując muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w klasyce gatunku, jakim jest piosenka poetycka i poezja śpiewana.
 
Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.
 
 
 
Bilety do nabycia w kasie Bielańskiej Sceny Kameralnej MTeatru, ul. Żeromskiego 29, pon. - pt. 13.00 -18.00 tel. 22 243 54 84 lub w serwisie bilety24.pl