null

Popkultura a historia. Bielańska premiera gry 63 Days

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
08.11.2024 17:00 - 08.11.2024 20:00
MAL Kasprowicza 14, Kasprowicza 14
materiał promocyjny gry 63 Days, przedstawia powstańca uzbrojonego w niemiecki pistolet maszynowy, na tle ruin Warszawy.

Wczuj się w rolę żołnierza oddziału Osjan Armii Krajowej i dokonaj sabotażu niemieckich samolotów na lotnisku bielańskim dzięki grze 63 Days, najnowszej produkcji polskiego studia Destructive Creations o Powstaniu Warszawskim.

8 listopada o godz. 17:00 w Miejscu Aktywności Lokalnej Kasprowicza 14, tuż obok stacji metra Słodowiec spotkamy się z twórcami gry i zaproszonymi gośćmi, aby porozmawiać o popularyzacji historii poprzez popkulturę.

Gra o powstaniu

63 Days to uniwersalna opowieść o braterstwie, młodzieńczej pasji i ogromnej odwadze w obliczu przytłaczających przeciwności losu. Gra opowiada historię młodych ludzi, których życie zostało wywrócone do góry nogami przez II wojnę światową. Wraz z nimi bierzemy udział w bohaterskiej i tragicznej próbie wyzwolenia Warszawy spod niemieckiej okupacji. Gra zabiera nas na ówczesne Śródmieście, Wolę i Bielany.

63 Days to piąta gra stworzona przez studio Destructive Creations i zarazem druga, po dobrze ocenianych War Mongrels, która porusza tematykę II wojny światowej, a mechaniką oraz stylem nawiązuje do kultowej serii Commandos. Gracz musi się tu skradać, pracować zespołowo, planować z wyprzedzeniem, a gdy trzeba odbezpieczyć broń i iść na całość. Gra dostępna jest na komputery osobiste i konsole PlayStation 5 i 4 oraz Xbox X i One. 

O tworzeniu gry, kreśleniu jej fabuły, wyborze lokalizacji, szukaniu kompromisu między potrzebami rozgrywki a faktami historycznymi opowiedzą Marcin Stanek i Łukasz Niedźwiecki ze studia Destructive Creations. Na miejscu na chętnych do przetestowania gry będą czekały stanowiska z komputerami. 

Popkultura a historia

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak wykorzystać popkulturę do opowiadania naszej historii. W dyskusji udział wezmą Marcin Stanek i Łukasz Niedźwiecki z Destructive Creations, dr Stefan Artymowski z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Ryszard Mączewski z Fundacji Warszawa1939.pl. Spotkanie poprowadzi były dziennikarz Radek Grabarek, którego niektórzy mieszkańcy mogą kojarzyć jako prowadzącego cykl Bielany na Orbicie.

Po dyskusji zapraszamy na część luźną spotkania i rozmowy w kuluarach z naszymi gośćmi. 
Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy plakaty gry 63 Days i pocztówki z artworkiem lotniska bielańskiego z gry. 

Zaproszeni goście

Dr Stefan Artymowski – historyk i muzealnik. Doktor nauk humanistycznych, absolwent Instytutu Historycznego UW, doktorat obronił w Instytucie Historii PAN. Obecnie pracownik naukowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Autor monografii, artykułów naukowych i publikacji muzealnych m.in. „Repatriacja żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych z Europy Zachodniej do Polski w latach 1945–1948”, „Dziedzictwo epok. Wojna i wojskowość” Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, „Ku Jedności. Listopad 1918 roku”, „Plan zagłady Warszawy” czy opracowania „J. Piłsudski, Wspomnienia o Gabrielu Narutowiczu”.

Ryszard Mączewski – varsavianista, założyciel portalu www.warszawa1939.pl i Fundacji „Warszawa1939.pl”. Pracownik Działu Ikonografii i Fotografii Muzeum Powstania Warszawskiego. Autor książek „Warszawa między wojnami – opowieść o życiu stolicy 1918–1939”, „Warszawa, której nie ma” oraz artykułów przybliżających historię Warszawy, publikowanych na łamach „Stolicy” i „Skarpy Warszawskiej”. Konsultant historyczny podczas realizacji filmów: „Miasto ruin”, „Przelot nad zdobytym miastem”, „Początek”, „Powstanie Warszawskie”.


Gdzie i kiedy:

8 listopada, piątek, godz. 17:00.

MAL Kasprowicza 14, ul. Kasprowicza 14.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

 

plakat promocyjny wydarzenia pn. "Popkultura a historia. Bielańska premiera gry 63 Days". Na plakacie widzimy informacje o wydarzeniu, a głównym elementem graficznym jest powstaniec z niemieckim pistoletem maszynowym na tle ruiny Warszawy. Na plakacie widać również pudełka z grą 63 Days.
Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia
ujęcie z gry 63 Days, przedstawiające jedną z lokalizacji z Warszawy z okresu niemieckiej okupacji.
Zobacz galerię (3 zdjęć />)
ujęcie z gry 63 Days, przedstawiające jedną z lokalizacji z Warszawy z okresu niemieckiej okupacji.
ujęcie z gry 63 Days, przedstawiające jedną z lokalizacji z Warszawy z okresu niemieckiej okupacji.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.