null

500 tys. zł na nowe nasadzenia w dzielnicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nasadzenia - porozumienie gazsystem. Pracownik sadzi krzewy i niewielkie drzewa.
Autor: AdobeStock

Podpisaliśmy porozumienie z firmą Gaz-System, na podstawie którego spółka przekaże 500 tysięcy złotych na wykonanie nowych nasadzeń na Bielanach. Ma to związek z realizowaną budową Gazociągu Warszawskiego.

Przekazane środki umożliwią zasadzenie do 157 drzew (graby, świerki, leszczyny, sosny, wiśnie, robinie, buki, jabłonie czy śliwy) i 4231 krzewów (róże, krzewuszki, lilaki, jaśminowce, cisy oraz rododendrony). Ponadto spółka zobowiązała się do trzyletniej pielęgnacji nowych roślin.

Nowe nasadzenia pojawią się w okolicach placów zabaw przy ul. Loteryjki i ul. Broniewskiego 97, w Parku Kępa Potocka, na Skwerze im. J. Jarnuszkiewicza, przy Domu Społecznym „Leśny” przy ul. Tułowickiej, a także na terenie dwóch podwórek przy ul. Perzyńskiego oraz przy ul. Gajcego.

Wykonanie nasadzeń będzie realizowane etapami w latach 2024 i 2025.

Więcej nasadzeń

W związku z planowaną budową Gazociągu Warszawskiego, w kwietniu i maju 2023 r. spółka przeprowadziła nasadzenia 21 tys. sadzonek na terenie Kompleksu Leśnego Bemowo po stronie dzielnicy Bielany. Po zakończeniu inwestycji w tej lokalizacji planowane jest również nasadzenie kolejnych 10 tys. sadzonek.

Dodatkowo, po zakończeniu budowy, spółka nasadzi do 5600 szt. sadzonek drzew oraz 2,3 ha krzewów wzdłuż pasa inwestycji oraz do 2580 szt. sadzonek drzew na terenie dzielnicy Bielany, w rejonie skarpy w Parku Młocińskim wzdłuż brzegu Wisły w celu odbudowy siedliska przyrodniczego.

O projekcie gazociągu

Gazociąg Warszawski będzie liczył 28,5 km i zabezpieczy dostawy gazu do aglomeracji warszawskiej. Jego trasa przebiegnie przez gminy Nieporęt, Jabłonna, Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki oraz 3 stołeczne dzielnice: Białołękę, Bielany i Bemowo. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2025 r.