null

50-lecie Przedszkola im. Misia Uszatka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„W tym Przedszkolu rządzi bajka, a najlepszym dzieci bratem, sympatyczny i wesoły jest brązowy Miś Uszatek”, mówią słowa hymnu Przedszkola numer 272 imienia Misia Uszatka, które 13 czerwca 2022 roku obchodziło 50-lecie powstania.

Placówka została założona w 1972 roku przy ulicy T. Gajcego 9. Przez ostatnie 50 lat zapisała się w pamięci wielu bielańskich pokoleń i osób, które współtworzyły to wyjątkowe miejsce. W misji przedszkola od zawsze największe wartości stanowił harmonijny rozwój i dobro dziecka oraz profesjonalizm. Z powodzeniem wdrażane są liczne innowacje pedagogiczne, realizowane projekty ekologiczne, propagowany zdrowy tryb życia, wpajane idee przyjaźni i pomocy.

Ten szczególny dzień mieliśmy zaszczyt obchodzić wraz z gronem zaproszonych gości, wśród których znalazł się Burmistrz Dzielnicy Bielany - Pan Grzegorz Pietruczuk oraz Zastępczyni Burmistrza - Pani Sylwia Lacek, byli nauczyciele i pracownicy przedszkola, wieloletnia Dyrektor - Pani Anna Lipińska, rodzice i absolwenci.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości przez Panią Dyrektor - Beatę Nowak, która przedstawiła historię i dokonania placówki. Następnie głos zabrał Pan Grzegorz Pietruczuk, który w krótkim przemówieniu odniósł się do statusu przedszkola i opinii, którą cieszy się w społeczności mieszkańców. Na koniec złożył radzie pedagogicznej, pracownikom oraz rodzicom dzieci serdeczne życzenia z okazji jubileuszu.

Ten szczególny dzień uświetnił Miś Uszatek, który 22 lata temu zagościł w przedszkolu. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyła się też wystawa prac plastycznych przygotowanych przez dzieci na konkurs jubileuszowy „Moje przedszkole”.

Obchodom towarzyszyła radość, pozytywne emocje i troska wszystkich zebranych o to, by było to wyjątkowe wydarzenie. Liczne spotkania, czar wspomnień i ciepłe uśmiechy. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dla nas dniu odwidzieli naszego Misia Uszatka.

Ewa Kalińska-Walczak

prostokątny biały tort z owocami i napisem 50-lecie przedszkola nr 272 im. Misia Uszatka oraz brązowym misiem z oklapniętym uszkiem
Zobacz galerię (2 zdjęć)
dzieci stojące w zielono granatowych ubrankach w sali przedszkolnej podczas przedstawienia