null

4 artystki, 4 spojrzenia, 4 światy. ONLY 4 GIRLS – czyli ostatni wernisaż przy Burakowskiej 14

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.09.2017 - 02.09.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wystawy, wernisaże, przeglądy… Powspominajmy ostatnie miesiące przy Burakowskiej 14

Mający 140m2 Teren Otwarty pojawił się w styczniu na kulturalnej mapie Warszawy. Wszystko zaczęło się od wernisażu wystawy Marty Zielińskiej, podczas którego artystka zaprezentowała swoje pełne abstrakcji obrazy. Następnym goszczącym przy Burakowskiej 14 twórcą był Bernard Hołdys. Autor przedstawił swój dwuletni projekt fotograficzny ukazujący różne aspekty Grecji. Marzec przyniósł nam kolejne ekspozycje. Wystarczy wymienić tu kolekcję niebanalnych obrazów Pauliny Eleryk „Phases”oraz prezentację plakatów stworzonych przez Michała Jońcę. Natomiast z okazji rozpoczynającej się wiosny w Terenie Otwartym pojawiła się galeria plakatu wall-being „Wystaw się na słońce” oraz wystawa obrazów czarno-białych zestawionych z kolażami i graffiti „Salt and sugar”, autorstwa austriackiej artystki Julii Taverne. Czerwiec należał do Łukasza Kotlińskiego. Artysta zaprezentował zbiór obrazów pod tytułem „17 Kilo Świeżych Ryb”.

A co działo się ostatnio?Aż w dwóch halach, na specjalnie zaadaptowanej, blisko 500m2 powierzchni wystawowej, ponad trzydziestu artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych postanowiło podzielić się swoją twórczością.  Tym samym była to jedna z największych tego typu wystaw w ostatnim czasie. Podczas wystawy „Akademiks“ studenci, absolwenci i doktoranci ASP pokazali dzieła reprezentujące różne style i gatunki – zarówno rzeźbę, malarstwo, grafikę, jak i rysunek, fotografię czy wideo. Nie brakowało również interakcji z publicznością! Przez cały czas trwania wystawy grono pedagogów i studentów wychodziło naprzeciw odwiedzającym za sprawą uzupełniania ekspozycji oraz dzielenia się swoimi opiniami i spostrzeżeniami.

O dziewczynach i dla dziewczyn. Czyli jedyna taka wystawa na pożegnanie Burakowskiej 14!

Ostatnia już wystawa w Terenie Otwartym – „Only 4 Girls” –  to efekt współpracy czterech artystek: Katarzyny Łucji, Sary Illi, Iwony Cur i Aleksandry Supińskiej. Prace autorek powstały na podstawie połączenia ich pasji do sztuki w różnych wymiarach – od malarstwa po grafikę oraz chęci stworzenia instalacji bez zahamowani i ograniczeń. „Only 4 Girls” to wyraz wolności artystyczneji indywidualizmu, czego efekty będzie można podziwiać już od 18 sierpnia.

 

ONLY 4 GIRLS

18 sierpnia – 1 września
Teren Otwarty, Burakowska 14
Wernisaż wystawy: 18.08 (piątek), godz. 20:00
Wstęp wolny

Wystawę można odwiedzać w piątki: 18:00-22:00, soboty: 16:00-22:00 oraz w niedziele: 12:00-18:00 w Terenie Otwartym przy Burakowskiej 14.

Więcej informacji o wydarzeniu:www.facebook.com/events/236490600194719/