null

37. Bieg Chomiczówki i 15. Bieg o Puchar Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy na 37. Bieg Chomiczówki i 15. Bieg o Puchar Bielan – startujemy 19.01.2020 r.

Bielańska historia biegania zaczęła się 22 stycznia 1984 roku gdy sygnał do startu dał Zdzisław Hoffman (rekordzista Polski, Mistrz świata w Helsinkach 1983 r.). Na trasę I Biegu Chomiczówki wyruszyło wtedy 156. zawodników. Trasa wynosiła jedynie 14,2 km, a pierwszy zawodnik, Ryszard Dryps z Sosnowca, dobiegł na metę z czasem 45:01. Najprawdopodobniej żaden z pomysłodawców (Edward Bienias i Piotr Pytlakowski) zgłaszających się do Jacka Bączkowskiego, Prezesa Ogniska TKKF nie był świadomy, że tworzy niepowtarzalną historię, która w styczniowy niedzielny poranek zwiąże Bielany z ponad tysięczną grupą miłośników biegania na długo.

Z lokalnego biegu osiedlowymi uliczkami i ogródkami działkowymi bielański bieg wkroczył, a raczej wbiegł w nową erę, na nowe osiedla, zatłoczone ulice i przepełnione chodniki. Stale rosła frekwencja wydarzenia. Bieganie stało się wyjątkowo popularne. Zakończyła się era stoperów. Czas biegaczy zaczęto mierzyć bardzo precyzyjnie za pomocą chipów, ale nadal istotną rolę przy realizacji biegu odgrywa „czynnik” ludzki i obsługa sędziowska.

Za nami jubileusz 30-lecia, podsumowania i wnioski. Duża frekwencja i pozytywne opinie jubileuszowego biegu zobowiązują. Wspominaliśmy wiele osób, wielu dziękowaliśmy. W pamięci pozostaje dużo miłych sytuacji, radosne twarze wielu młodych biegaczy i sprawnych seniorów wywijających fikołki podczas zakończenia czy wygrywających pieśni na harmonijce ustnej. Z tych mniej radosnych informacji – wielokrotnie ze smutkiem oddawany jest hołd pamięci tych, którzy odeszli, a biegali przez lata.

Po swoim 30-leciu Bieg Chomiczówki nabrał dynamiki oraz został rozpisany na nowej, piętnastokilometrowej trasie, która przebiega przez dwie pętle, liczące 7 i pół kilometra. Zmieniono także miejsce startu, na bardziej reprezentacyjne. Wszyscy uczestnicy biegu swoją rywalizację rozpoczynają na jednej z głównych arterii Osiedla – ulicy Conrada.

Mamy świadomość jak popularne jest bieganie, i jak ważny dla wielu z Państwa jest start w naszych biegach. Opracowując nowy regulamin biegu i przystępując do organizacji biegu obiecujemy nie odchodzić od stałych elementów wydarzenia. Można więc liczyć na trasę osiedlowymi ulicami, niepowtarzalne medale i wiele kategorii wiekowych, a także nieprzewidywalną, zimową aurę a na mecie ciepłą grochówkę.

XV BIEG O PUCHAR BIELAN

Termin: 19 stycznia 2020 r. (niedziela) godz. 10:00.
Miejsce: Warszawa Dzielnica Bielany, osiedle Chomiczówka.
Start: ul. J. Conrada.
Meta: ul. P. Nerudy 1.
Dystans: 5 km, bieg uliczny (nawierzchnia asfaltowa).


XXXVII  BIEG CHOMICZÓWKI

Termin: 19 stycznia 2020 r. (niedziela) godz. 11:00.
Miejsce: Warszawa Dzielnica Bielany, osiedle Chomiczówka.
Start: ul. J. Conrada.
Meta: ul. P. Nerudy 1.
Trasa posiada atest PZLA.
Dystans: 15 km, bieg uliczny (nawierzchnia asfaltowa).

Więcej informacji na stronie: http://biegchomiczowki.eu/

Załączniki: