null

23 urodziny Misia Uszatka!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

2 marca obchodziliśmy 23 rocznicę nadania naszemu Przedszkolu imienia Misia Uszatka – sympatycznego niedźwiadka z oklapniętym uszkiem, bohatera opowiadań Czesława Janczarskiego a przede wszystkim przyjaciela dzieci. Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkie Przedszkolaki i zaprosiła do wspólnego odśpiewania hymnu naszego przedszkola. Następnie Dzieci wysłuchały  piosenki „Misiakowo”, którą przygotowały Starszaki z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Uwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie wewnątrz przedszkolnego konkursu „Eko Miś Uszatek” zorganizowanego w związku ze zbliżającą się rocznicą oraz w ramach realizacji programu ekologicznego „Ekokulturalne przedszkole”. Celem konkursu było propagowanie idei proekologicznego stylu życia a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska. Chętne Dzieci mogły wykonać postać Misia Uszatka wykorzystując materiały ekologiczne jak i przyrodnicze. Z przyniesionych prac powstała wspaniała wystawa na przedszkolnym holu, którą każdy mógł podziwiać. Wytwory były piękne! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i wspólnie spędzony czas razem z dzieckiem podczas wykonywania pracy. Dzieci, które brały udział w konkursie zostały wyróżnione dyplomem oraz otrzymały torbę z logo naszego przedszkola z małym upominkiem w środku, pozostałe Przedszkolaki również wyszły z przedszkola ze wspomnianą torbą. Oczywiście na urodzinach Misia Uszatka nie mogło zabraknąć tortu, którym Dzieci delektowały się na podwieczorku.
Było pysznie! To był wspaniały, pełen wrażeń dzień, który zostanie w naszej pamięci na długi czas!

Magdalena Kopańska

Zdjęcie przedstawia pluszowego Misia Uszatka machającego łapką w jasnym sweterku i beżowych spodenkach w kratkę.