null

19. Piknik Olimpijski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, podobnie jak dzieje się od lat, Park Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu zamieni się w niecodzienne, wielobarwne święto sportu i olimpizmu. 19. Piknik Olimpijski znów zagości w Warszawie.

To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której można spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i niezliczone rzesze olimpijczyków i ludzi sportu. Jak co roku lista tych nazwisk jest imponująca i nie sposób wymienić wszystkich. W tym roku na Kępie Potockiej będzie można spotkać między innymi: Tomasza Majewskiego (2-krotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), Andrzeja Wrońskiego (2-krotny mistrz olimpijski w zapasach), Szymona Ziółkowskiego (mistrz olimpijski w rzucie młotem), Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego (2-krotni mistrzowie olimpijscy w wioślarstwie), Wojciecha Fortunę (mistrz olimpijski w skokach narciarskich), Dariusza Goździaka (mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym), Adama Krzesińskiego (2-krotny medalista w szermierce), Mariana Sypniewskiego (2-krotny medalista w szermierce), Iwonę Dzięcioł-Marcinkiewicz (brązowa medalistka w łucznictwie), Jana Tomaszewskiego (wicemistrz olimpijski w piłce nożnej), Konrada Niedźwiedzkiego (brązowy medalista w łyżwiarstwie szybkim), Mieczysława Nowickiego (2-krotny medalista w kolarstwie) i wielu innych wspaniałych polskich sportowców. Oczywiście na naszej imprezie nie zabraknie pierwszej damy polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej - Ireny Szewińskiej. To wielka gratka dla łowców autografów, której nie można przegapić.

Na tegorocznej edycji Pikniku zagości 30 sportów i kilkadziesiąt konkurencji, w których zawsze jesteście zwycięzcami. Przygotowaliśmy dla uczestników ponad 10 000 nagród i upominków, o które powalczyć będzie można nawet z samymi medalistami olimpijskimi. Ilu sportowców-amatorów chciałoby zmierzyć się ze swoimi ulubionymi sportowcami? Tylko na Pikniku nadarza się taka okazja. Kto wie, a może okażecie się lepsi…? Na wielu stoiskach rozgrywane będą konkurencje typu „Zmierz się z mistrzem” i tam właśnie możecie spotkać swoich idoli.

Jednymi z najciekawszych stoisk obleganych co roku przez odwiedzających Piknik, które bezpośrednio związane są z Ruchem Olimpijskim, są: Fair Play - pełne konkursów i zabaw w duchu czystej gry, Polskie Nadzieje Olimpijskie, gdzie posłuchacie ciekawych wywiadów z olimpijczykami i Strefa Idei Olimpijskiej, a w niej: Olimpijskie Koło Fortuny, Krzyżówka Piknikowa, Puzzle Olimpijskie i wiele innych atrakcji.

Jak zwykle ciekawy program przygotuje Muzeum Sportu i Turystyki. Będzie tam stanowisko do gier plenerowych - Kubb, Petanque, Molky. Gry i zabawy plebejskie - szczudła, zabawy z liną, mieczem i podkową. Stanowisko dawnych planszówek - m.in. husbao i inne, których nazw nie sposób wymienić, a także pieczenie przaśnego chleba. Pycha!

Nie zabraknie również stanowisk ze sportami olimpijskimi, bo to przecież główna działalność Polskiego Komitetu Olimpijskiego: wspinaczka i deskorolka (nowe konkurencje olimpijskie), badminton, boks, gimnastyka, kajaki, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, rugby, sporty saneczkowe, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy i żeglarstwo.

W tym roku na Piknik zaprosiliśmy także Polski Komitet Paraolimpijski, który zaprezentuje m.in. stoisko z handbike’ami oraz wystawę 12 plansz z XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016.

Znajdzie się także coś dla tych bardziej ekstremalnych sportowców. W piknikowym skateparku odbędą się pokazy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX, treningi będą dostępne dla wszystkich. Przewidziana jest równieższkółka z udziałem instruktorów, a na deserpokazy BEST TRICK z udziałem zaproszonych zawodników deskorolki, rolek i BMX.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekają na uczestników 19. Pikniku Olimpijskiego. Tu trzeba być i przeżyć to wszystko samemu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Pamiętajcie! 3 czerwca, Park Kępa Potocka (Żoliborz). Start, przy udziale władz PKOl i wszystkich obecnych na imprezie olimpijczyków, o godzinie 12:00 na scenie. Bawimy się do 18:30. WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy!