null

15 - lecie cyklu "Jazz w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach" – Koncert ON-LINE: ARTUR DUTKIEWICZ TRIO

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na koncert w wersji ON-LINE Artur Dutkiewicz Trio. Zespół zaprezentuje utwory z ostatnich płyt: "Prana" i "Traveller" oraz premierowy materiał z nowego albumu, który ukaże się w 2021 roku.

Artur Dutkiewicz, wybitny pianista i kompozytor, nazywany jest "ambasadorem polskiego jazzu"; wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie - od USA przez Europę, Afrykę, po Chiny i Australię. Artur Dutkiewicz Trio, ze znakomitym kontrabasistą - Michałem Barańskim i perkusistą młodego pokolenia - Adamem Zagórskim,  jest uznawane przez krytyków muzycznych za jedną z najlepszych polskich formacji jazzowych. Muzyka Artura Dutkiewicza jest nie tylko echem jego licznych światowych tournee, ale przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze życia – z głowy do serca.

W 2021 roku obchodzimy 15 - lecie cyklu "Jazz w Podziemiach Kamedulskich". Na przestrzeni 15 lat na Bielanach  miał miejsce prawdziwy festiwal gwiazd polskiego jazzu. Wystąpili m.in.: Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomas Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Adam Makowicz, Wojciech Karolak, Stanisław Soyka, Artur Dutkiewicz, Jarosław Śmietana, Lora Szafran, Ewa Uryga, Piotr Wojtasik, Andrzej Jagodziński, Aga Zaryan, Marcin Wasilewski Trio, Kuba Badach, Atom String Quartet. Podziemia gościły również artystów z Europy i Stanów Zjednoczonych: Karen Edwards, Sibel Kose, Stan Breckenridge, Mike Russell, Theodosii Spassov, Michael Patches Steward.

Jazz w Podziemiach Kamedulskich nieprzerwanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Każdy koncert gromadził pełną widownię, głównie mieszkańców warszawskich Bielan, ale są też fani tego cyklu przybywający (przed pandemią) regularnie do Podziemi nawet spoza Warszawy. W dobie pandemii widownia nieoczekiwanie poszerzyła się dzięki transmisjom online. Cykl jest też dobrze znany i ceniony w środowisku jazzowym w całej Polsce. Artyści, występujący w Podziemiach Kamedulskich, podkreślają ich wyjątkowy klimat, atmosferę i wspaniałą publiczność.

Dzięki koncertom mieszkańcy Bielan zaznajomili się z historią muzyki jazzowej, poznali współczesne trendy tej dziedziny sztuki, wspaniale opisywane w krótkich "edukacyjnych" wykładach przez znawcę jazzu, dziennikarza muzycznego - Tomasza Tłuczkiewicza.

Termin: 28.01.2021 r. 
Godz.: 19:00. 
Transmisja na: www.facebook.com/bielanyonline.

Załączniki: