null

10 czerwca zabierz dziecko na 1 Milę i przyjdź do Sportowej Strefy Dzieci DECATHLON!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

10 czerwca na warszawskim stadionie AWF odbędzie się 1 Mila – wyjątkowa impreza dla biegaczy-amatorów, wzorowana na największych mityngach lekkoatletycznych. Jednak tego dnia emocje czekają nie tylko na dorosłych uczestników biegu. Na terenie obiektu odbędą się również Biegi Dzieci, w których weźmie udział 250 młodych sportowców. Ponadto na stadionie rugby otworzymy Sportową Strefę Dzieci DECATHLON – miejsce, w którym dzieci będą mogły spróbować innych aktywności niż dotychczas oraz dzięki gminie Bielany powstanie przestrzeń z dmuchańcami dla najmłodszych.

Sportowe miasteczko dla najmłodszych będzie otwarte i dostępne dla każdego przez cały czas trwania imprezy, również dla osób niezarejestrowanych na bieg. Jeśli zatem planujesz być na Bielanach 10 czerwca, przyjdź na AWF, zabierz ze sobą całą rodzinę, kibicuj naszym sportowcom i odwiedź Sportową Strefę Dzieci DECATHLON na 1 Mili!

Co jeszcze będzie się działo tego dnia?

Imprezę otworzą Biegi Dzieci, na których sportowcy od 3 do 15 lat będą rywalizować w swoich grupach wiekowych. Następnie ruszą serie dorosłych. W ramach imprezy zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w biegu na milę. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Joanna Jóźwik – wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy, olimpijka.

O godz. 13:15 ruszy 1 Mila w stylu RETRO. Grupa uczestników w tradycyjnych strojach z lat 20-tych XX w. wystartuje po sygnale z pistoletu startowego. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły zobaczyć, jak dawniej prezentowali się sportowcy. Skórzane buty, bawełniane koszulki, materiałowe numery startowe, fryzury sprzed 100 lat – tego nie zobaczycie na biegu ulicznym!

1 Mila jest imprezą wzorowaną na światowych mityngach lekkoatletycznych. Biegacze startują na w seriach, o ostatnim okrążeniu informuje dzwonek, aparatura fotofiniszu kontroluje moment wbiegnięcia na metę, a tuż po biegu na wielkim telebimie wyświetlają się wyniki poszczególnych rywalizacji.

Zapisy na bieg 1 Mila wciąż trwają! Więcej informacji na stronie www.1mila.pl.