null

"Zatopiona Wioska" - ostatnia szansa na spektakl plenerowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do wsi powraca z wojny dobry gospodarz, Jaksa. Okazuje się, że w jego domu mieszka już ktoś inny. Sąsiedzi, którym kiedyś pomagał, teraz nie poznają go i zatrzaskują przed nim drzwi. Los sprawia jednak, że niewdzięcznych sąsiadów dosięga sprawiedliwość, a wierną żonę Jaksy – nagroda. Na miejscu zatopionej wsi powstaje jezioro.

Adaptacja klasycznej polskiej legendy, wzbogacona o tradycyjne pieśni z towarzyszeniem instrumentów.

Zapraszamy na ostatni już spektakl z projektu "Bajkowe Bielany". Najbliższa sobota, 31 sierpnia o godz. 16.00 - Stawy Brustmana, ul. Dantego.

Projekt „Bajkowe Bielany” to propozycja dla dzieci w wieku 3-10 lat, ich rodziców i opiekunów. Składa się on z cyklu spektakli plenerowych, będących inscenizacjami bajek. Przedstawienia będą wpisane w scenerię okolicy, fabuła będzie wyrastać bezpośrednio z otaczającej widzów rzeczywistości (podwórka, skwery, parki). Podczas spotkań mali uczestnicy będą poznawać kolejnych, tajemniczych mieszkańców Bielan – bajkowe postacie, które zaludniają ich okolicę. Kanwą spektakli będą scenariusze napisane bądź zaadaptowane specjalnie z myślą o konkretnym miejscu na Bielanach. Dzięki temu przedstawienia wydobędą nowe, nieznane znaczenia z codziennie oglądanych miejsc, pobudzą wyobraźnię dzieci i skłonią je do nowego, świeżego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość.

Wstęp wolny.

Realizacja: Stowarzyszenie Teatr Baza
Pokazy spektakli współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.