null

"Wszyscy jesteśmy bohaterami" – spektakl

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Uczestnicy i Pracownicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Warszawie zapraszają na spektakl "Wszyscy jesteśmy bohaterami" w reżyserii Joanny Grabowieckiej.

Wszystko zaczęło się od pytania: "Co jest dla ciebie najważniejsze w życiu?" Obecni zdawali się być nim zaskoczeni. Być może usłyszeli je po raz pierwszy. Najpierw odpowiedzi padały z wolna i nieśmiało. Jednak kolejne pytanie: "Kiedy czujesz się naprawdę szczęśliwa/y?" wzbudziło ogólne poruszenie. Szybko okazało się, że sednem życia jest móc/chcieć być sobą.

Bohaterowie spektaklu "Wszyscy jesteśmy bohaterami" zapraszają widza do wyruszenia w osobistą podróż do świata marzeń osób, które na co dzień zdają się funkcjonować poza obrębem rzeczywistości. Pomimo przeciwności losu żyją z pasją i potrafią cieszyć się życiem z entuzjazmem i radością, które trudno z czymkolwiek porównać.

Podróż poruszająca, a zarazem skrząca się poczuciem humoru. Jak życie.

reżyseria: Joanna Grabowiecka
scenariusz: zespół
opieka arteterapeutyczna: Karolina Tarazewicz
opieka psychologiczna: Joanna Pietrzyk-Chwalińska
światło i dźwięk: Marek Przybysz
fotografie: Maciej Cioch

występują: Karolina Borkowska, Magdalena Chrościcka, Agata Ćwiek, Sobiesław Dzierżanowski, Rafał Jędrzejewski, Anna Karpińska, Marta Korneluk, Michał Ograbek, Katarzyna Stecko, Sylwia Szulakiewicz, Tomasz Walewski

Opinie widzów:
"Byłam. Widziałam. Przeżyłam. Przybliżono mi świat, którego nie znałam. Ze wzruszenia nie byłam w stanie wydobyć słów. Piękny, pełen wrażliwych, utalentowanych, młodych ludzi z Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Ich siła, bogactwo duszy, którą podzielili się i ta super moc są źródłem dla nas wszystkich. Dziękuję Joannie Grabowieckiej i władzom Dzielnicy Bielany za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym w tak piękny i potrzebny projekt.  Maria Kowalczyk".

"Piękny, wzruszający i mądry spektakl - jeden z tych, które zostają w pamięci na długo. Chętnie obejrzę go ponownie, jeśli będzie okazja. Dziękuję! Ada Sleżanowska".

"(...) ten występ przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Już po kilku minutach nie widziałam podopiecznych Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, ale utalentowanych, młodych ludzi i ich RADOŚĆ TWORZENIA.

Poszłam za kulisy, aby pogratulować i podziękować aktorom. Wcześniej starannie otarłam łzy wzruszenia. Oby więcej takich inicjatyw. Bogumiła Karbowiak".

"Piękne, wzruszające przedstawienie!!!! Joanna Grabowiecka, gratuluję z całego serca. Podziwiam Ciebie i całą ekipę. Rafał Fudalej, aktor".

Data: 24 września 2019 r. (wtorek).

Godz.: 14.00.
Miejsce: sala widowiskowa Urzędu Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29 (wejście od ul. A. Jarzębskiego).

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac "Nastroje naszego świata", którą będzie można oglądać w foyer sali widowiskowej do 18 października 2019 r.