null

"Wodospady spokoju" na Placu Konfederacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Trwający cały lipiec projekt pn. „Płatnicza – wrota czasu, magia zdarzeń” dobiegł końca. W niedzielę, 29 lipca na Placu Konfederacji odbył się ostatni koncert. Tym razem na „scenie” wystąpiła grupa o wyjątkowo kojącej nazwie „Wodospady spokoju”. W ich repertuarze usłyszeliśmy dobrze znane tematy rockowe i bluesowe z lat 60. i 70. XX wieku, bo jak mówią sami artyści „najbardziej lubimy te piosenki, które już dobrze znamy”.

Tuż przed koncertem wiceburmistrz Dzielnicy Bielany Magdalena Lerczak przypomniała dwoje wyjątkowych artystów, który odeszli w sobotę i niedzielę – Korę Jackowską i Tomasza Stańkę. To był wyjątkowo trudny i bardzo smutny weekend dla polskiej kultury.

Pomysłodawcami cyklu „Płatnicza – wrota czasu, magia zdarzeń” byli: Małgorzata Bruss, Małgorzata Staroń, Jarosław Zielniki i Wojciech Staroń. Wyjątkowa przestrzeń Placu Konfederacji była doskonałym miejscem do sąsiedzkiej integracji i mile spędzonego czasu podczas czterech lipcowych wieczorów. Dziękujemy za Waszą obecność i mamy nadzieję, że przyszłoroczne lato będzie również okazją do spotkań na Starych Bielanach. 

Zobacz galerię (20 zdjęć)