null

Wydarzenie "Witaj Lato na Bielanach" za nami...

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Piosenkarka Małgorzata Ostrowska podczas koncertu na bielańskim Serku. Na głowie ma wianek z kolorowych kwiatów. Na pierwszym planie tłumy fanów.
Koncert w ramach wydarzenia "Witaj Lato na Bielanach" 2022

Letni sezon artystyczny zainaugurowaliśmy piknikiem „Witaj Lato na Bielanach”. To już wieloletnia tradycja spotkań na „Bielańskim Serku” oraz wspólnego świętowania nadchodzącego lata!

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło atrakcji dla osób w każdym wieku. W specjalnie urządzonych strefach – edukacyjnej, kulturalnej, sportowej, ekologicznej i zdrowia przygotowane były gry, zabawy, animacje i konkursy z nagrodami.

Mieszkańcy mogli wykazać się kreatywnością, w trakcie wykonywania własnoręcznych wianków z żywych kwiatów czy malowania figurek. Fani sportu mogli spróbować swoich sił na treningu karate, podczas przeciągania liny czy rzutów do celu. Na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce oraz tor przeszkód.

Miłośnicy lotnictwa i motoryzacji również odnaleźli dla siebie swoje miejsce. Wojskowy samochód bojowy, wóz strażacki, zabytkowy garbus czy też szybowiec cieszyły się popularnością mieszkańców w każdym wieku.

W tłumie dzieci można było dostrzec trąbę dostojnie przechadzającego się “Słonia Bielańskiego”, który rozbawiał mieszkańców i chętnie pozował do zdjęć, radośnie potrząsając uszami. 

Tradycyjnie na stanowisku Urzędu Dzielnicy oraz Bielańskiej Fototeki dla uczestników wydarzenia  czekały quizy wiedzy o naszej dzielnicy. Wieść niesie, że pytania z roku na rok są coraz trudniejsze ;)

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również strefy ekologiczna i zdrowia, w których można było skorzystać z fachowej wiedzy tematycznej.

Spragnieni kulinarnych doznań mogli odpocząć i posilić się w strefie foodtrucków i relaksu.

Wisienką na torcie były koncerty gwiazd! W tym roku na bielańskiej scenie wystąpiła Małgorzata Ostrowska, która  podbiła serca zgromadzonych słuchaczy miksem swoich przebojów. Na bis rozpaliła publiczność utworem „Meluzyn”. Część koncertową i jednocześnie dzień pełen wrażeń zakończyliśmy z Fisz Emade Tworzywo.


Organizatorzy: Dzielnica Bielany m.st. WarszawyStołeczna Estrada.
Partnerzy Pikniku: ArcerolMittal Huta Warszawa, Veolia Energia WarszawaBYŚDom Development, Tyskie, Hulakula.
Patron medialny: Radio ESKA ROCK.

 

Zdjęcie. Piosenkarka Małgorzata Ostrowska podczas koncertu na bielańskim Serku. Na głowie ma wianek z kolorowych kwiatów. Na pierwszym planie tłumy fanów.
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Zdjęcie. Publiczność podczas koncertu Małgorzaty Ostrowskiej. Wiele osób ma roześmiane twarze. Cześć podnosi ręce do góry.
Zdjęcie. Piosenkarka Małgorzata Ostrowska podczas koncertu na bielańskim Serku. W tle grupa towarzyszących jej muzyków. Na pierwszy planie tłumy fanów.
Zdjęcie. Grupa osób stoi przy stojaku z książkami Biblioteki Publicznej im. S. Staszica. W tle stoisko promocyjne Bielańskiego Ośrodka Kultury.
Zdjęcie. Grupa dzieci w wieku przedszkolnym bawi się wodą z węża strażackiego. W tle czerwony wóz Straży Pożarnej.
Zdjęcie. Burmistrz Dzielnicy Bielany rozdaje dzieciom w wieku przedszkolnym drobne upominki.
Zdjęcie. Chłopic w wieku szkolnym patrzy przez lornetkę w niebo.
Zdjęcie. Dwoje dzieci w wielu szkolnym maluje obrazy na sztalugach.
Zdjęcie. Stoisko promocyjne Miejska Aktywności Lokalnej "Samogłoska". Warsztaty robienia wianków z żywych kwiatów.
Zdjęcie. Dziewczynka układająca edukacyjne puzzle na trawie. W tle stoika edukacyjne.