null

"W Przedszkolu 236 jest zawsze wesoło..."

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” Wesoła melodia znanej dzieciom piosenki przywitała przedszkolaków w Przedszkolu 236 „Mali Odkrywcy” na Bielanach. Minęło lato i jesień zagląda już w okna, a czas w przedszkolu szybko płynie. Jeszcze niedawno słychać było szlochanie maluszków rozpoczynających edukację przedszkolną a teraz zabawa i nauka całkowicie pochłania wszystkich. Tyle się dzieje w naszym przedszkolu, że warto o tym przeczytać.

Obchodzony głośno i radośnie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był pełen atrakcji. Dzieci wzięły udział w zabawach i zajęciach zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Nic tak nie służy najmłodszym jak pobyt na świeżym powietrzu, a ciepłe słonko pozwoliło cieszyć się dzieciom i nauczycielom pierwszymi jesiennymi dniami. Były więc rzuty woreczkiem do celu, slalom między pachołkami, przeciąganie liny i puszczanie baniek, ale to tylko część atrakcji, jakie czekały na dzieci. Kilkoro dzieci reprezentowało przedszkole w grze miejskiej „Tajemnice Starych Bielan”, która odbyła się w związku z obchodami 100 - lecia przyłączenia Bielan do Warszawy oraz Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Gra integrowała przedszkolaków, uczniów pobliskich szkół, nauczycieli oraz ciekawych gości – warszawskich przewodników. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy bawiły się i cieszyły swoim świętem.

Radość i zabawa to najpiękniejsze, co może spotkać młodego człowieka. Warto pamiętać, że przedszkole to też pierwsze kroki stawiane w świecie nauki. Dlatego obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych były okazją do poznania kultury i języka innych krajów. Każdy przedszkolak przez cały okres nauki doskonali język polski, ale oprócz tego ma już świadomość istnienia innych języków. Tego dnia dzieci starały się przyswoić proste słowa i zwroty w obcych językach. Było mnóstwo dobrej zabawy z „łamaniem obcojęzycznych zwrotów”. Słowa i zwroty nie były proste, ale bardzo się dzieciom podobały.

Inna forma działań dzieci dotyczyła edukacji przyrodniczej o charakterze ekologicznym. Udział w Akcji Sprzątania Świata, jak co roku zachęcił najmłodszych do dbania o czystość w najbliższym otoczeniu. Nawet maluch już wie, że świat jest piękny tylko dzięki ludziom i warto o niego dbać. Szanowanie przyrody, segregowanie odpadów to wiedza, jaką zdobyły dzieci w przedszkolu.

 Tyle wrażeń i atrakcji a to dopiero początek. Pierwszy miesiąc edukacji i zabawy za nami. Co przyniosą kolejne miesiące? Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnych atrakcji, a przed nami jeszcze cały rok szkolny ciekawych propozycji zabaw i nauki.

Opracowanie: K. Bronikowska – nauczycielka P 236 „Mali Odkrywcy”

Zobacz galerię (7 zdjęć)