null

"Szanujmy Ziemię, bo mamy ją tylko jedną"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

  Jako że nasze przedszkole określa się mianem ekologicznego, jak co roku nie mogło  zabraknąć tak ważnej uroczystości, jak „Dzień Ziemi”. Tradycyjnie to niezwykłe święto przypada na 22 kwietnia, natomiast nasze przedszkolaki obchodziły je 21 kwietnia pod hasłem „Szanujmy Ziemię, bo mamy ją tylko jedną”. Tegoroczne obchody były wyjątkowe także pod innym względem. Uczestniczył w nich gość specjalny, Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany, który w swoim wystąpieniu wyraził aprobatę dla ekologicznych inicjatyw podejmowanych przez „Wesołe Ekoludki”. Następnie dzieci uroczyście odśpiewały hymn naszego przedszkola - „Hymn Ekoludków”.

  Jedną z atrakcji było przedstawienie wystawione przez grupę VI „Żyrafki”, pt. „Szanujmy Ziemię, bo mamy ją tylko jedną”, nawiązujące do hasła imprezy. Maluchy apelowały w nim o to, aby bardziej dbać i troszczyć się o naszą planetę, nie zaśmiecać jej. Na zakończenie oficjalnej części wydarzenia wszystkie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę, w której przyrzekły, że będą chronić zwierzęta i rośliny, oszczędzać wodę i papier, zachowywać ciszę i spokój w lesie, obserwować i poznawać przyrodę oraz segregować odpady.

 W ramach obchodów „Dnia Ziemi” odbyły się również warsztaty pszczelarskie „My robimy pyszny miód”, w trakcie których najmłodsi zapoznali się z pracą pszczelarza i sprzętem używanym w pasiece, życiem i wyglądem pszczół (obserwowanych w szklanym ulu), znaczeniem pszczół dla przyrody i człowieka, wykorzystywaniem i właściwościami miodu oraz innych produktów pozyskiwanych z ula, zasadami bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami, różnicami i umiejętnością odróżnienia pszczoły od trzmiela, osy, czy szerszenia. Słodkim akcentem kończącym warsztaty była degustacja miodu i rozdanie dyplomów młodym uczestnikom.

W szatni można było także podziwiać wystawę prac wykonanych przez wszystkie grupy zatytułowaną „Nasza Ziemia”. Każde dziecko otrzymało również upominek w postaci odznaki „Młodego Ekologa”, przypominającą o tym, żeby na co dzień  dbać o naszą błękitną planetę.

          

Zobacz galerię (7 zdjęć)