null

"Święty Charbel" tyt.org. Chaarbel

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

„Święty Charbel” – film zrealizowany w języku arabskim przez Libańczyka Rolanda Eida, pierwszy fabularny film o św. Charbelu, jako wypełnienie obietnicy złożonej św. Charbelowi by szerzył jego kult na całym świecie. Dobre Miejsce otrzymało specjalne błogosławieństwo od producenta filmu.
 

W związku z koniecznością odwołania premiery filmu "Fatima. Ostatnia Tajemnica" wynikającą ze zmiany praw dystrybucji filmu po stronie polskiego dystrybutora, zapraszamy ponownie na film "Święty Charbel", który w Dobrym Miejscu obejrzało dotychczas prawie 1000 osób.

19 sierpnia (sobota) A.D. 2017, g. 18:00, wstęp wolny!
Film rodzinny od 12 r.ż. Polskie napisy
Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:45

Film (nakręcony w języku arabskim!) o życiu św. Charbela - jednego z najbardziej zagadkowych świętych wszechczasów, maronickiego mnicha z Libanu, z którego osobą związane są liczne uzdrowienia i cuda.

Do dziś pojawiają się nowe świadectwa nadprzyrodzonych wydarzeń dokonanych za jego wstawiennictwem, a do klasztoru w Annaya, gdzie spoczywają relikwie świętego, każdego roku pielgrzymuje dziesiątki tysięcy osób.

Nikt nigdy nie widział twarzy Charbela po jego wstąpieniu do klasztoru, z wyjątkiem, oczywiście, jego współbraci. Za życia nikt go nigdy nie portretował ani nie fotografował. Zawsze opuszczony na oczy kaptur i całkowite wycofanie się ze świata zasłaniały jego tajemniczą twarz. Dnia 8 maja 1950 roku, to znaczy pół wieku po jego śmierci, akurat był to dzień jego urodzin (8 maja 1823 roku), czterej misjonarze maronici, którzy przybyli z Kraim do Annaya, zrobili sobie grupowe zdjęcie razem ze stróżem grobu. Podczas wywoływania zdjęcia fotograf zauważył w centrum fotografi i szóstą tajemniczą osobę: mnicha z białą brodą, widocznego do połowy klatki piersiowej, z kapturem na głowie i opuszczonymi oczami. Eksperci wykluczyli fotomontaż. Starsi mnisi rozpoznali w nim ojca Charbela, wyglądajacego dokładnie tak, jak w ostatnich dniach życia. Od tego czasu wszystkie portrety świętego są kopiami tej cudownej pośmiertnej fotografii, włącznie z oficjalnym wizerunkiem przedstawionym światu na Placu Św. Piotra w Rzymie z okazji jego kanonizacji, w dniu 9 października 1977 roku.

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 sierpnia A.D. 2017 (sobota) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp wolny! www.dobremiejsce.org

Zapraszamy rodzinnie, film od 12 r.ż.