null

"Rzeczywistość zaklęta w kadrze" – spotkanie z reżyserem i operatorem Wojciechem Staroniem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już po raz kolejny sala widowiskowa bielańskiego Ratusza wypełniła się publicznością na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Bielańska Akademia Umiejętności”.

Trwająca od początku marca seria spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata sztuki, rozwoju osobistego i biznesu oraz warsztaty artystyczne, mają dać uczestnikom narzędzia do odkrywania i rozwijania swoich talentów.

Gościem pierwszego, kwietniowego spotkania był Wojciech Staroń – operator i reżyser filmowy, autor zdjęć do m.in. filmów: „Plac Zbawiciela” czy „Papusza”, laureat wielu nagród. Najważniejsze to Srebrny Niedźwiedź festiwalu Berlinale 2011 za zdjęcia do filmu „Nagroda” oraz Złota Żaba 14. festiwalu Camerimage za zdjęcia do obrazu „Plac Zbawiciela”.

Artysta opowiadał o swoich doświadczeniach w pracy z kamerą, o tym co go inspiruje i jak realizuje swoje filmy. Wśród pytań zadawanych m.in. przez Internautów pojawiło się jedno dotyczące współpracy przy filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa”, w którym to projekcie brał udział nasz Gość. Zwrócił uwagę na niezwykły pietyzm przy realizacji tej ogromnej produkcji. 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Zapraszamy również na kolejne spotkanie z reżyserem, scenarzystą i aktorem Bodo Koxem
Data spotkania: 12 kwietnia 2017 r.
Godz. 18.00.
Miejsce: sala widowiskowa bielańskiego Ratusza, ul. S. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego).

WSTĘP WOLNY!

Zobacz galerię (4 zdjęć)