null

Przedszkole 301 na zajęciach w Bibliotece

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W maju bieżącego roku grupa I „Biedronki” z Przedszkola nr 301 „Zaczarowany Świat” wybrała się do Biblioteki Publicznej im. S. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Tego dnia dzieci miały zapoznać się z ogólnymi zasadami korzystania z tego typu placówki oraz jak wypożyczać książki. Podczas zwiedzania działu dziecięcego Pani Bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom, jak powstają książki, z czego je się robi i co można z nich wyczytać.

W trakcie prezentacji 3-latki dowiedziały się, czym dokładnie jest biblioteka, jak funkcjonują jej poszczególne działy, czym różni się od księgarni, na czym polega wypożyczanie książek, jakie książki znajdują się w bibliotece, jak należy je traktować i jak zachowywać się w tym wyjątkowym miejscu. Następnie dzieciom została przeczytana bajka, po czym maluchy za pomocą kartek papieru i kredek miały przedstawić ją na nowo. Nie obyło się bez prezentów – dzieci dostały upominkowe książki.

Przedszkolaki tego dnia wyniosły bardzo dużo przydatnych informacji, które zapewne przekażą rodzicom. Można spodziewać się wielu nowych czytelników wśród „Biedronek”.

Opracowała - Małgorzata Stępowska
 

Zobacz galerię (3 zdjęć)