null

"POMAGANIE WAŻNA SPRAWA..." Pełna inwencji "Ósemeczka" z P.236

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mija kolejny rok działalności Klubu Małego Wolontariusza w naszym przedszkolu. Inicjatywy podejmowane przez Klub zaszczepiliśmy w naszych przedszkolakach, ich rodzinach, całej społeczności przedszkola chęć i potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.
    Drugi semestr 2018/2019 był dla Klubu bardzo pracowity. W okresie zimowym kontynuowaliśmy akcję na rzecz środowiska naturalnego "Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę".  To trudny czas dla ptaków, dlatego dbaliśmy o to, aby skrzydlaci przyjaciele podczas mroźnej zimy nie byli głodni. Wolontariusze dostarczali karmę dla ptaków oraz karmniki wykonane wspólnie z rodzicami. Systematycznie uzupełnialiśmy zapasy ptasich smakołyków w karmnikach znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym, dbając o to by ptasie stołówki nie były puste.
    Kolejną akcją szerzącą wrażliwość i życzliwość w stosunku do drugiego człowieka, ale również promującą w środowisku ideę wolontariatu, był obchodzony 21 marca Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości, który zbiegł się z powitaniem pierwszego Dnia Wiosny.  Na tę okoliczność wszystkie przedszkolaki wykonały kolorowe, wiosenne motyle, symbole wrażliwości, delikatności, optymizmu i radości, którymi obdarowały pracowników naszego przedszkola oraz napotkanych przechodniów podczas wiosennego spaceru. Wspólnie cieszyliśmy się tym dniem
z innymi, dzieliliśmy się pozytywnymi emocjami, radosnym uśmiechem. Zachęcaliśmy innych do udzielania pomocy potrzebującym.
    Akcją pokazującą, że przyjemnie jest podać pomocną dłoń potrzebującym była zorganizowana w przedszkolu Wielkanocna zbiórka darowizn rzeczowych na rzecz podopiecznych Fundacji "Świat na Tak". Wrażliwość społeczności naszego przedszkolna pozwoliła zgromadzić szereg artykułów spożywczych i chemicznych. Po zakończeniu akcji, dary dostarczone zostały do siedziby Fundacji, celem ich przekazania do świątecznych paczek dla podopiecznych organizacji.
    Kolejnym krokiem było włączenie się do społecznej kartkowo-pocztowej akcji Marzycielska Poczta. Z wielkim entuzjazmem wszystkie przedszkolaki podjęły się wykonania kolorowych laurek, kartek lub z pomocą dorosłych pisania listów. Adresatami przesyłek były dzieci o imieniu Julia oraz Filip.  Jesteśmy pełni wiary, że wysłane kartki i listy z życzeniami i gorącymi pozdrowieniami wywołały na ich twarzach uśmiech i dodały im otuchy.
    Obchody Święta Rodziny - rodzinne, integracyjne zabawy pełne radości, były doskonałą okazją by wyrazić podziękowanie wszystkim małym i dużym wolontariuszom za całoroczną współpracę. To dzięki hojności i ofiarności oraz zaangażowaniu całej społeczności przedszkola możliwe było przeprowadzenie szeregu działań skutkujących wsparciem będących w potrzebie.

Anna Trzpioła, Katarzyna Fidelak, Renata Stróżyk - nauczycielki Przedszkola nr 236 

Zobacz galerię (13 zdjęć)