null

"POLSKA – MOJA OJCZYZNA" całoroczny projekt edukacyjny w Przedszkolu Nr 236 "Mali Odkrywcy" w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Przedszkolu Nr 236 realizowany był projekt edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna” przez cały rok szkolny 2017/ 2018. Uczestnikami działań projektowych były dzieci pięcioletnie. Nasza propozycja zawierała zarówno tematykę o treściach patriotycznych, jak i związanych z poznawaniem Polski.  Celami projektu edukacyjnego „Polska – moja Ojczyzna” były:

  • kształtowanie szacunku dla Ojczyzny i więzi z krajem ojczystym
  • kształtowanie tożsamości narodowej
  • pielęgnowanie tradycji i zwyczajów polskich
  • rozwijanie szacunku dla symboli narodowych.

Przedszkolaki w ciekawy i różnorodny sposób odkrywały uroki swojej Ojczyzny - tej najbliższej
i jej dalszych zakątków. Poznawały symbole narodowe, wybrane legendy, miasta i ich charakterystyczne symbole. Zwróciły uwagę na miejsce Polski wśród krajów Unii Europejskiej oraz znaczenie nauki języków obcych we współczesnym świecie.

Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach edukacyjnych, wyjściach i wycieczkach, spotkaniach
z gośćmi czy uroczystościach, między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Etnograficzne, cykl zajęć edukacyjnych w Bibliotece, obchody świąt narodowych i rodzinnych. Niecenionym jak zawsze sprzymierzeńcem naszych działań okazali się rodzice, którzy wspierali proponowane przez nauczycieli aktywności, uatrakcyjniając program projektu. Projekt edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna” był z całą pewnością ważną i cenną lekcją patriotyzmu.

Autorzy projektu:

Małgorzata Liedtke i Ewa Dąbrowska - nauczycielki P.236

Zobacz galerię (3 zdjęć)