null

"Policjanci są wśród nas" – II etap rozstrzygnięty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

II edycja konkursu „Policjanci są wśród nas" swój II etap miała w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 133 przy ul. Fontany 3. Podczas konkursu panowały ogromne emocje, a drużyny biorące udział w finale zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i sprawności.

Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci o treści łatwe do przyswojenia na ich poziomie rozwoju osobowego, a przez to również spowodowanie zmniejszenia ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn z bielańskich i żoliborskich szkół podstawowych. Uczniowie mieli 30 minut na rozwiązanie 20 pytań testowych. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do testów sprawnościowych, podczas których rywalizowali w trzech konkurencjach.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 133 i to ona (tak jak w zeszłym roku) będzie reprezentowała naszą dzielnicę podczas finału, który odbędzie się 3 czerwca w Komendzie Stołecznej Policji. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 273, przy ulicy Balcerzaka 1, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 209, przy ulicy Reymonta 25. Nagrody zwycięskim drużynom wręczali burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Komendant Rejonowy Policji Warszawa V podinsp. Małgorzata Łyszko-Domagalska.

podkom. Elwira Brzostowska