null

"Podróżniczek w Indiach – w krainie Maharadżów" oraz animacje taneczne

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
28.04.2019 - 28.04.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Prezentacja multimedialna – Aleksandry Bartosz
W pięknej krainie oddalonej od Polski o kilka tysięcy kilometrów leży jeden z najbardziej kolorowych rejonów Indii. Wśród pięknych fortów, zamków blisko Pustyni Thar leży Radżasthan, Ziemia Władców, wojowniczych klanów, dla których kodeks rycerski i honorowy był tak samo ważny jak dla rycerzy w średniowiecznej Europie. W trakcie godzinnego spotkania zabiorę dzieci w podróż po tym wyjątkowym miejscu. Będą karawany wielbłądów ciągnące się przez pustynie, maharadżowie w białych dothi w kolorowych turbanach na głowie oraz piękne księżniczki w swoich w sari z lusterkami w których odbija się świat….

Po pokazie zapraszamy na animacje – warsztaty taneczne prowadzone przez Magdę Niernsee oraz min. przymierzanie sari i turbanów, zabawę stemplami

Aleksandra Bartosz– Absolwentka AWF w Krakowie na Kierunku Turystyka i Rekreacja, współorganizator Akademii Odkrywcy im. Tony Halika. Prywatnie, miłośniczka rowerów, biegania i yogi. Razem ze swoim synem Filipem od kilka lat odkrywa Polskę z pozycji siodełka rowerowego.

Magdalena Niernsee – tancerka, choreograf, pedagog tańca, absolwentka Wyższej Szkoły Tąńca Kathak, Kathak Kendra w New Delhi, poprowadzi interkacyjną zabawę gestami używanymi w tańcu indyjskim oraz zaprezentuje taniec Kalbelia – tradycyjny taniec ludowy z rejonu Rajastanu.
Więcej na www.kathak.pl