null

"Podróż do Wietnamu" w Przedszkolu nr 49 "Pluszowy Miś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W drugim tygodniu listopada, w ramach tematu: „Z Pluszowym Misiem przez świat”, podopieczni Przedszkola Nr 49 odwiedzili Wietnam.

Na początku „zwiedzania” dzieci dowiedziały się jakie jest położenie omawianego państwa na mapie świata, poznały jego symbole, a także ciekawie brzmiącą nazwę stolicy.

W kolejnym etapie poznawania Wietnamu zwiedzający poznali kulturę i zwyczaje panujące w tym kraju. Szczególną uwagę dzieci przykuła wyjątkowa, charakterystyczna uroda Wietnamczyków. Aby choć odrobinę poczuć klimat poznawanego kraju,  dzieci wykonały popularne w Wietnamie kapelusze non la i  przez cały dzień paradowały w nich po przedszkolu. Poza tym słuchały muzyki regionalnej, do której układały taneczne kroki.

Przedszkolaki miały przyjemność gościć mieszkańca Wietnamu, który zdradził kilka ciekawostek na temat swojej ojczyzny, a także zademonstrował sztukę posługiwania się pałeczkami. Oczywiście nie obyło się bez dnia wietnamskiej kuchni, w którym dzieci degustowały różnorodne potrawy.

Dzieci bardzo zaciekawiły „floating market”, czyli pływające bazarki. Nie mogły uwierzyć własnym oczom i uszom, że można robić zakupy pływając. Przedszkolakom spodobała się również jaskinia Hang Son Doong, która jest największą jaskinią na świecie. Oprócz tego, warto wspomnieć, że poza jej imponującym rozmiarem, godnym uwagi jest fakt, iż jej dnem płynie podziemna rzeka, a w niektórych miejscach występuje dżungla. To naprawdę fascynujący widok. Jak się okazało, od kilku lat jest możliwość zwiedzania tej jaskini, jednak przejście całej jej powierzchni zajmuje aż 7 dni i 6 nocy.

Jak wiadomo Wietnam słynie z plantacji ryżu, więc mając to na uwadze, poza jego konsumpcją, dzieci wykorzystały ryż podczas wykonywania prac plastycznych, barwiły go na różne kolory, a także przesypywały do różnych naczyń tym samym badając ich objętość.

Na temat Wietnamu można by było pisać jeszcze długo. Jednak chcąc zaciekawić czytelników do bliższego poznania tego kraju nie powinno zdradzać się jego wszystkich tajemnic…

Podsumowując – przedszkolaki słuchały opowieści z otwartymi ustami i to jest chyba najlepsza reklama zachęcająca do poznania tego kraju, do czego i my zapraszamy J

 

Autor: nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”  Marta Kita

Zobacz galerię (3 zdjęć)