null

"Pierwszy dzień wiosny 2017 w Przedszkolu 97 "Leśna Polanka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Powitanie wiosny w Przedszkolu 97 „Leśna Polanka” obwieścił wszystkim kolorowy plakat informujący, iż dzień 21 marca jest początkiem wiosny i tego dnia ubieramy się na zielono.

Od samego rana  przedszkolaki zabrały się do pracy. Z krepiny, szmatek i patyków dzieci z grup  „Sikorek”, „Wróbli”, „Srok” i „Dzięciołów” zrobiły  marzanny – symbol zimy. Maszerując barwnym korowodem po ogrodzie przedszkolnym słowami piosenki….

„Marzanno, marzanno odpływaj prosimy, nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy”

pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Choć w tym dniu aura nie zachęcała  do spaceru, a szare chmury zwiastowały deszcz, po ogrodzie rozległ się radosny śpiew przedszkolaków, na rabatach zakwitły krokusy, szare bazie pojawiły się na wierzbie, szpaki porządkowały swoje budki lęgowe, a wrony siwe naprawiały gniazda na sosnach.  Słońce  usłyszało radosny gwar przedszkolaków i też na chwilę wyjrzało zza chmur. Marzanny grzecznie pokłoniły się wszystkim, zatańczyły i … uciekły na stryszek naszego przedszkola. Będą tam smacznie spały aż do pierwszego dnia zimy.

A dzieci mogą teraz spokojnie zabrać się za prace ogrodnicze, za wysiew roślin ozdobnych, by wiosna na dobre zagościła na Leśnej Polance !

 

Marta Bogusławska
Grażyna Szczygielska

Zobacz galerię (5 zdjęć)