null

"Pępowina" Krystyny Kofty w interpretacji Ekoteatru

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Skomplikowane relacje rodzinne oraz walka z demonami przeszłości, które z wielkim wyczuciem opisała Krystyna Kofta w „Pępowinie”, na nowo zinterpretował zespół Ekoteatru. W podróży przez zawiłości życia i ludzkie emocje towarzyszyć będą widzom jazzowe aranżacje muzyki Chopina w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

W środę 12 grudnia o godz. 20.00 zapraszamy na prapremierę spektaklu dla mieszkańców dzielnicy Bielany. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Wydziale Kultury, Sportu i Rekreacji, III piętro, pok. 308. Ilość wejściówek jest ograniczona.

Z wyzwaniami, które stawia przed widzami i czytelnikami sztuka Krystyny Kofty, zmierzą się na scenie: Barbara Dziekan, Dominik Bąk, Katarzyna Cygler. Do współpracy przy projekcie „Pępowina” zaproszony został zespół Andrzeja Jagodzińskiego, który wykona w czasie spektaklu jazzowe aranżacje muzyki Fryderyka Chopina. Tego wydarzenia nie sposób pominąć w grudniowym kalendarzu kulturalnym.

„Pępowina” to twórcza próba uporania się z problemami wynikającymi ze skomplikowanych relacji rodzinnych, czy próby adaptacji w zmieniających się warunkach życia starszych pokoleń. W „Pępowinie” każdy dzień z życia bohaterów to walka i rozdrapywanie starych ran, tworzenie nowych, jednocześnie wielka chęć znalezienia rozwiązania, które pomogłoby w trudnych relacjach i przyniosło ulgę – to studium życia, w którym każdy odnajdzie cząstkę znaną sobie.

W spektaklu wystąpią: Barbara Dziekan, Dominik Bąk, Katarzyna Cygler
Reżyseria i adaptacja: Katarzyna Cygler
Ekologiczną scenografię przygotuje Anna Czarnota
Muzyka na żywo: Andrzej Jagodziński TRIO

Spektakl „Pępowina” realizowany jest pod patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Artystów Scen Polskich, Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Huty ArcelorMittal Warszawa, Polskiego Związku Niewidomych Oddział Mazowiecki oraz Fundacji „Cały Świat w Twojej dłoni”. Wsparcie medialne zapewniają: magazyn Vege, Radio Jazz Fm, INDEPENDENT, Forum Jazz, kulturalnie.waw.pl.

Więcej informacji na temat sztuki „Pępowina” oraz EkoTeatru znaleźć można na stronie www.ekoteatr.com.

Ważne!

Daty spektakli biletowanych: 13, 14 grudnia godz. 20.00 oraz 16 grudnia premiera medialna o godz. 20.00.

Spektakle 13, 14 i 16 grudnia przystosowane są dla osób niewidomych: informacje na www.ekoteatr.com i www.pzn-mazowsze.org.pl.

Spektakl „Pępowina” wystawiany będzie w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego).

Bilety: Eventim.pl i w MTM ul. Żeromskiego 29.