null

"PAMIĘĆ POZOSTANIE..." – spacer na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych dzieci z Przedszkola nr 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Jednym z takich zajęć była wycieczka Motylków na cmentarz. Dzieci mogły w ciszy, zadumie posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Po powrocie dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wyprawy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Przygotowała:
Marta Samojlik

Zobacz galerię (3 zdjęć)