null

“Muzyczne Podróże" – Kuba

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.09.2017 - 24.09.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy 23.09 (sobota) o godz. 18.00 na imprezę z cyklu “Muzyczne Podróże” – Kuba

Bilety 20 zł, przedsprzedaż od 11.09

W programie: koncert w wykonaniu Magdaleny Lechowskiej z akompaniamentem gitary, kubańskich marakasów i clave, bongosów oraz trąbki, degustacja przekąsek kubańskich  i wystawa fotografii.

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę, bolera, cumbię i muzykę andyjską! Wyjątkowy klimat koncertów tworzy wyśmienita gra na gitarze Karola Macha, energetyczna gra na bongosach Łukasza Kurzydło oraz liryczne brzmienie trąbki Dominika Borka. Niekestionowanym atutem zespołu jest woklaistka Magdalena Lechowska, która większość życia spędziła w Kolumbii i w unikatowy sposób zarówno swoim śpiewem jak i ekspresją towrzy niepowtarzalny klimat Ameryki Łacińskiej

Muzyka zespołu oddaje wiernie tzw. „sabor cubano”, ducha i klimat magicznej Kuby oraz przenosi słuchacza do ubogich zaułków Hawany, gdzie powstały standardy znane obecnie całemu światu. Zespół wykonuje znane wszystkim piosenki Buena Vista Social Club: „Chan Chan”, „Cuarto de Tula”, „Veinte años”, „Ay Candela” i światowej sławy przeboje takie jak „Guantanamera” i “La Bamba”.

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47 www.bok-bielany.eu