null

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" w Przedszkolu nr 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już po raz drugi Przedszkole nr 308 „Krasnala Hałabały” uczestniczyło w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Przedszkolaki z gr. IV „Żabki” kontynuowały przygodę, natomiast dzieci z gr. II „Biedronki” są debiutantami.

Miś „Kokardek” zgodnie z zasadami projektu został wyposażony w niezbędny dzienniczek podróży. Umieszczony z bezpiecznej kopercie wędrował po przedszkolach i szkołach w całej Polsce. Goszczony był przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach, Przedszkola w Mostkach, Przedszkolu Publicznym ZSP w Pewli Małej i Szczecinie, SP w Feliksowie i Korytkowie Dużym, Przedszkolu Niepublicznym w Inowrocławiu, Przedszkolu nr 190 w Poznaniu oraz w Miejskim Przedszkolu nr 45 w Rudzie Śląskiej.

Natomiast do nas wędrowały misie z zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych. Każdy miś był jedyny w swoim rodzaju, a ich imiona w pełni do nich pasowały. Nasze przedszkole opiekowało się misiem Przedszkolisiem, Rysiem, Fikusiem, Bodzio, Leonem, Przytulisiem, Tulisiem, Migotką, Bellą oraz Kropkiem. Każdy z nich opuścił nas z zapisem nowego opowiadania i pamiątkowym rysunkiem od dzieci.
 
Opracowali - mgr Dorota Stryjewska, mgr Marcin Sikorski
 

Zobacz galerię (3 zdjęć)