null

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" program ogólnopolski realizowany przez Przedszkole nr 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Innowacyjny program edukacyjny „Mały miś w świecie wielkiej literatury” dobiegł końca. Nasze przedszkole wzięło w nim udział po raz pierwszy, ale zacznijmy od początku… Zgodnie z założeniami programu w zaciszu przedszkola narodził się mały, niebieski miś.

Zadaniem naszych przedszkolaków było wybranie dla niego niezwykłego imienia. Z kilkunastu dziecięcych propozycji wybrano niepowtarzalne imię – Rimcimcim ! Wspólne zabawy nie trwały długo, ponieważ nasz miś musiał wyruszyć do innych przedszkoli w całej Polsce. Po przygotowaniu misia i jego dzienniczka podróży, Rimcimcim opuścił mury przedszkola. Zawędrował do sześciu przedszkoli: Oddziału Przedszkolnego „Leśne Duszki” w miejscowości Brzezie, Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaworznie, Przedszkola nr 1 w Radzyminie, Oddziałów Przedszkolnych w SP nr 49 w Białymstoku, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie oraz Przedszkola Miejskiego nr 77 w Łodzi i odwiedzał inne dzieci.

Jak na tak małego misia długa podróż i tęsknota za swoimi dziećmi była nie lada wyzwaniem. My również tęskniliśmy. Z kolei do nas również przybywali inni pluszowi podróżnicy. Czas w każdym z przedszkoli misie spędziły na słuchaniu bajek i opowiadań, a ich dzienniczki zapełniały się wspomnieniami oraz podziękowaniami. Po 2 miesiącach nasz przyjaciel wreszcie wrócił do swojego przedszkola, a jego przygoda z czytaniem trwa dalej. ;-)

mgr Dorota Stryjewska mgr Marcin Sikorski

img_20171208_150635.jpg
Zobacz galerię (3 zdjęć)
img_20180110_151959.jpg
img_20180213_131737.jpg