null

"Mali Odkrywcy" z Przedszkola Nr 236 uczestniczą w Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "RAZEM NA ŚWIĘTA"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, w Przedszkolu Nr 236 wiele uwagi poświęciliśmy na organizowanie różnorodnych działań, poprzez które przedszkolaki mogły dzielić się radością magii świąt z innymi ludźmi. Wszystkie dzieci uczyły się świątecznych piosenek, kolęd i wierszy, przygotowywały również drobne upominki dla najbliższych. Jednym z takich świątecznych przedsięwzięć było uczestnictwo w Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest niesienie pomocy, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W ramach przedsięwzięcia, wszystkie przedszkolaki przygotowały ozdoby świąteczne, które wręczyliśmy naszym sąsiadom oraz osobom, z którymi współpracuje nasza placówka. Przedszkolaki obdarowały również osoby z najbliższego otoczenia np. rodzinę, sąsiadów i przyjaciół. Pamiętaliśmy również o naszych kolegach i koleżankach po sąsiedzku, maluchach średniakach i starszakach. W ramach naszych wspólnych przedszkolnych działań „Dzieci – dzieciom”, obdarowaliśmy się własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi i kartkami z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Chociaż nie możemy się spotykać i spędzać wspólnie czas jak dawniej, to jednak takie gesty jak ten – „Razem na Święta” pozwalają nam pamiętać, że są obok nas bliskie osoby, które o nas pamiętają i nie pozwalają czuć osamotnienia. Niespodzianki ze świątecznym akcentem stały się dużym odruchem małych serc przedszkolaków.

Opracowanie: nauczycielki Przedszkola Nr 236

Małgorzata Liedtke, Joanna Kózka, Katarzyna Milewska

p236_razem_na_swieta_1.jpg
Zobacz galerię (8 zdjęć)
p236_razem_na_swieta_2.jpg
p236_razem_na_swieta_3.jpg
p236_razem_na_swieta_4.jpg
p236_razem_na_swieta_5.jpg
p236_razem_na_swieta_6.jpg
p236_razem_na_swieta_7.jpg
p236_razem_na_swieta_8.jpg