null

„Mali Odkrywcy” w świątecznym nastroju

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zbliżające się święta oraz śnieżna aura za naszymi oknami sprzyjała naszym przedszkolakom w tworzeniu magicznego nastroju w tym niezwykłym dla nas czasie. W naszym przedszkolu podejmowaliśmy szereg rozmaitych działań, które po przerwie związanej z pandemią cieszyły jeszcze bardziej niż zwykle.

Dzieci pod czujnym okiem swoich wychowawców brały udział w wielu akcjach o charakterze świątecznym. Przedszkolaki otworzyły serca dla bielańskich seniorów i pacjentów hospicjum, dla których przygotowały własnoręcznie zrobione kartki i ozdoby choinkowe. Wzięły udział w akcji „Bielańskie Placówki dla WOŚP”, tworząc świąteczne drobiazgi na kiermasz.

Mali Odkrywcy pierwszy raz po zniesieniu pandemii mogli zaprosić swoich rodziców do uroczystego kolędowania i wspólnego biesiadowania przy słodkim poczęstunku. Podczas spotkania, przedszkolaki w odświętnych strojach i fantastycznych przebraniach elfów, reniferów i śnieżynek śpiewały i tańczyły dla swoich najbliższych, których obdarowali niczym mikołaje zrobionymi przez siebie prezentami.

Magii świąt dzieci szukały również poza przedszkolem. Starsze grupy brały udział w spektaklu „Zamieszanie ze świętami” w teatrze na Szegedyńskiej oraz oglądały bajkę „Ratujmy Mikołaja” w Kinie za Rogiem. Z życzeniami świątecznymi zawędrowały również do pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 214, gdzie przedszkolaki wymieniły się serdecznościami z odziałem zerowym. Wszystkie grupy przedszkolne podczas zajęć języka angielskiego poznały zwyczaje i tradycje świąteczne w wybranych krajach Europy.

Wzbogaciły też swoje anglojęzyczne słownictwo o zwroty związane z zimą i świętami.

Przedszkolaki, zgodnie z odwieczna tradycja pisały listy do Mikołaja z prośbą o rychłe przybycie. Ich prośba została wysłuchana i 15 grudnia niezwykły gość zapukał w przedszkolne okno. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów zawitał w naszym przedszkolu, gdzie przywitały go szczęśliwe dzieci. Przedszkolaki wraz z Mikołajem i Śnieżynką wspaniale się bawiły podczas „Mikołajkowego show”, a następnie otrzymały wymarzone prezenty.

Świąteczny klimat i zimowa aura nadal trwają w Przedszkolu Nr 236 „Mali Odkrywcy” dlatego dzieci wraz z wszystkimi pracownikami Przedszkola składają Państwu

SERDZECZME ŻYCZENIA RADOSNYCH ŚWIĄT I POMYŚLNŚCI W ROWUM ROKU!

Opracowanie: Nauczyciel Przedszkola nr 236 Katarzyna Milewska.

P236 – Świąteczny nastrój. Dzieci stoją przy oknie w Sali przedszkolnej. Patrzą na Mikołaja, który stoi w ogrodzie przedszkolnym.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
P236 – Świąteczny nastrój. Scena Teatru. Na scenie stoją aktorzy przebrani za: renifera, aniołka, kobietę chustką na głowie i miotłą w ręku oraz Mikołaj z workiem prezentowym.
P236 – Świąteczny nastrój. Maluchy z Przedszkola 236 prezentują makietę „Zimowy krajobraz”. Praca wykonana jest z surowców wtórnych: z rolek po papierze toaletowym, tektury, papieru i ścinków materiału.