null

"Kultura i natura"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W czwartek 14 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu „Kultura i Natura”. To nowy cykl spotkań edukacji ekologicznej przygotowany przez Filię Bielańskiego Ośrodka Kultury, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Fundację Life Change.

Warsztaty rozpoczęły się od niemałej dawki wiedzy, dzięki interaktywnej prezentacji przygotowanej przez Fundację Dobry Rozwój. Każdy z uczestników miał do wykonania test – ekologiczny rachunek sumienia. Były rozmowy o dobrych praktykach w codziennym życiu, o tym jak małymi krokami przyczyniać się do większej ochrony naszej planety. To drobne codzienne praktyki, dzięki którym każdy z nas może się zainspirować do bycia less waste, które w skali globalnej mogą zmienić naprawdę dużo!

W drugiej części spotkania uczestnicy zasiedli do maszyn do szycia, aby pod czujnym okiem prowadzącej uszyć wielorazowe woreczki zakupowe na pieczywo, owoce lub warzywa.

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę 16 listopada: „Coś z niczego - hotel dla samochodzików lub małych ludzików – warsztaty dla dzieci i rodziców”.

Zobacz galerię (11 zdjęć)

Załączniki: