null

"Kibic, czyli kto?"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzisiaj, 31 marca, w bielańskim Ratuszu odbył się panel dyskusyjny „Kibic, czyli kto?”. Ideą spotkania była kampania edukacyjna skierowana do młodzieży dotycząca zapobiegania agresji na stadionach i pokazanie walorów bezpiecznego kibicowania. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina, natomiast partnerem wydarzenia Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Do współpracy zaprosiliśmy klub Legia Warszawa oraz miejscową drużynę Hutnik Warszawa, którzy z entuzjazmem wzięli udział w wydarzeniu podkreślając, że takie spotkania z młodzieżą będą kolejnym krokiem w kierunku dobrego kibicowania.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Mencina, następnie przedstawiciele zaproszonych klubów nakreślili słuchaczom rys historyczny obu drużyn. Jednocześnie nawiązywali do rozwoju grup kibiców na przestrzeni czasów.

W panelu dyskusyjnym o kulturze kibicowania wzięli udział: Poseł Andrzej Halicki, Seweryn Dmowski, Maciej Purchała, Łukasz Jurkowski „Juras”, Piotr Ślaski, Mateusz Kamuda oraz Burmistrz Tomasz Mencina wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Pietruczukiem. Arbitrem był Tomasz Kowalczuk.

Dobór osób do dyskusji  wzbudził ogromne zainteresowanie ze strony bielańskiej młodzieży, która z zaciekawieniem przyglądała się rozwojowi wydarzeń Na koniec Tomasz Krawczuk podsumował spotkanie i opowiedział o fenomenie psychologicznym kibicowania.

W spotkaniu aktywnie brali również udział partnerzy spotkania - Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Bielany.

Zobacz galerię (15 zdjęć)