null

"Jestem sobie przedszkolaczek...", czyli Pasowanie naPrzedszkolaka u "Wesołych Ekoludków" w Przedszkolu nr 307

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W tym roku do grona „Wesołych Ekoludków” dołączyły dwie grupy maluchów. W związku z tym 24 października w naszym przedszkolu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w całym roku szkolnym- Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Żabki”, natomiast zaraz po nich wystąpiły „Misie”. Mali artyści przez długi czas pieczołowicie przygotowywali się do tego wyjątkowego dnia. Zaprezentowali wierszyki, piosenki i tańce, a nawet grali na instrumentach. Piękne, odświętne stroje i wystrój sal jeszcze bardziej podkreśliły doniosłość wydarzenia. Mimo tego, że dla większości był to pierwszy występ w życiu, nasze „świeżo upieczone” przedszkolaki znakomicie sobie poradziły z tym trudnym wyzwaniem aktorskim.

Po części artystycznej nastąpił uroczysty akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną, „zaczarowaną” kredką przez Panią Dyrektor Grażynę Bogiel. Od tej pory nasze 3-latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Było to dla nich wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Niejednej mamie i tacie pojawiły się także w oczach łzy wzruszenia. Na pamiątkę tego istotnego wydarzenia każdy maluch otrzymał upominek oraz dyplom pasowania na przedszkolaka.

Aby tradycji stało się zadość, na zakończenie oficjalnej części dzieci z najstarszych grup, a mianowicie „Biedronki” i „Żyrafki”, wystąpiły specjalnie dla naszych maluchów,witając ich w ten sposób w gronie przedszkolaków. Prezentując swoje zdolności recytatorskie, wokalne i muzyczne, pokazały najmłodszym, jak wiele nauczyły się w ciągu dotychczasowej edukacji przedszkolnej. Zwieńczeniem wydarzenia był pyszny, ekologiczny tort oraz zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowiła zakończenie procesu adaptacyjnegodo warunków i zasad panujących w przedszkolu. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez niespełna dwa miesiące umiejętności dzieci – dając dowód, jak dużo już potrafią. Jednak przede wszystkim był to na pewno niezapomniany dzieńpełen emocji i wrażeń zarówno dla maluchów, rodziców, jak i nauczycielek.Dominika Konecka

Zobacz galerię (4 zdjęć)