null

"Human" Człowiek – film z dyskusją, dodatkowy pokaz specjalny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

25 lutego (sobota) A.D. 2017, g. 18:00, bilety 15 zł. Film od 13 r.ż. Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:45.

Bilety do nabycia od 5 lutego w Dobrym Miejscu wej. "B" w godz. pracy sklepu "Chrześcijańskie Granie" oraz od 17:00 w dniu seansu www.chrzescijanskiegranie.pl

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

Dobre Miejsce zaprasza na fenomenalny film dokumentalny wybitnego reżysera i fotografa. Film pomimo swej ponadprzeciętnej wartości merytorycznej nie zagościł w polskich kinach praktycznie w ogóle. Tym goręcej zapraszamy na pokaz, to być może jedyna okazja by zobaczyć na dużym ekranie ten dokument okraszony wspaniałą muzyką i zapierającymi dech w piersiach widokami nakręconymi z lotu ptaka. Postanowiliśmy po raz drugi wyświetlić ten film. to jedna z nielicznych produkcji, która po pokazie 7.01.2017 roku w Dobrym Miejscu zebrała brawa od zgromadzonej publiczności przeszło 100 osób.

„Jestem jednym spośród 7 miliardów ludzi na Ziemi. Od 40 lat fotografuję naszą planetę i różnorodność jej mieszkańców, ale cały czas mam wrażenie, że ludzkość nie zrobiła żadnego postępu. Nadal nie potrafimy żyć razem i zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Nie szukam odpowiedzi w statystykach czy analizach, ale w samym człowieku” – tłumaczy Yann Arthus-Bertrand, słynny reżyser i fotograf, znany w Polsce z albumowego wydania swoich zdjęć pt. „Ziemia z lotu ptaka”. Tworzy on z tego filmu porywające i wizualnie epickie kino dokumentalne. To zbudowana z wielu historii, opatrzona zachwycającymi obrazami Ziemi szczera przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich.


kraj/rok Francja, 2015
czas trwania 191 min
reżyseria Yann Arthus-Bertrand
zdjęcia Yann Arthus-Bertrand
produkcja Florent Gilard dla Humankind Production

Artykuł na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/human-czlowiek-film-z-dyskusja-pokaz-specjalny/
Zwiastun na kanale YouTube Dobrego Miejsca: https://www.youtube.com/watch?v=S4flvUcQvhY

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa, Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki