null

"Dzień Zdrowego Jedzenia" w Przedszkole nr 97 "Leśna Polanka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przedszkole nr 97 „Leśna Polanka” 8 listopada świętowało Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro Toques - organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Tego dnia w każdej grupie przedszkolnej odbyły się różnorodne zajęcia kulinarne, podczas których dzieci utrwalały zasady zdrowego żywienia, zapoznały się z najnowszą piramidą zdrowego stylu życia, dowiedziały się czym są bomby witaminowe oraz nauczyły się odróżniać produkty niekorzystne  i szkodliwe dla zdrowia od zdrowej żywności.

Podczas zajęć kulinarnych przedszkolaki przygotowały smakowite soki i koktajle owocowo – warzywne, szaszłyki, poznały nowe smaki owoców egzotycznych tj: mango, awokado, kaki, rozwiązywały zagadki i tworzyły kolorowe prace plastyczne.

W tym dniu w całym przedszkolu roznosiły się niesamowite zapachy, nie zabrakło dobrej zabawy i wielu atrakcji, które pozwoliły zdobyć nową wiedzę na temat zdrowia.

Małgorzata Okrasa

Zobacz galerię (7 zdjęć)