null

"Dzień dobrego jedzenia na Bielanach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie świetnie wpływa”, pod takim hasłem odbyła się dzisiaj, 18 listopada tegoroczna edycja kampanii pn. „Wiem, co jem”. Każdego roku inna bielańska placówka oświatowa staje się organizatorem tego przedsięwzięcia. Tym razem był to Zespół Szkół Nr 52 przy ul. Szegedyńskiej 11.

Doskonale wiemy jak ważne jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci już od najmłodszych lat. Wspominali o tym m.in. burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina oraz radny Wojciech Borkowski. Żadne suplementy diety nie zastąpią zdrowego trybu życia, sportu i ruchu. W dzisiejszych czas zbyt małą wagę przywiązujemy do zdrowego odżywania, co powoduje otyłość i wiele innych chorób cywilizacyjnych.

Wydarzenie wzbogaciło krótkie przedstawienie przygotowane przez najmłodszych, o tym jak powinniśmy się właściwie odżywiać, pokaz sztuk walki oraz wykład o tym, gdzie powinniśmy szukać bogatych w składniki odżywcze pokarmów.

W drugiej części imprezy przyszedł czas na degustację przygotowanych przez bielańską młodzież potraw. Na poszczególnych stoiskach szkół można było spróbować dań z dyni, jarmużu, cieciorki czy też napić się soku z buraków, marchwi i szpinaku. Nie zabrakło też słodkich ciastek z płatków owsianych.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, którego gospodarzem był dyrektor ZS Nr 52 Jan Orłowski, a współorganizatorem Wydział Oświaty i Wychowania, reprezentowany przez naczelnik Zofię Gajewicz, zaowocuje nie tylko wiedzą na temat zdrowego trybu życia, ale stanie się także inspiracją do własnych doświadczeń w tej dziedzinie.

Smacznego!

Zobacz galerię (18 zdjęć)