null

"Damy jazzu" w Podziemiu Kamedulskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W czwartek 13 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na ostatni w tym roku koncert z cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” przy ul. Dewajtis 3. Wystąpi wokalistka jazzowa Iza Zając z towarzyszeniem Jarosława Małysa (fortepian) i Pawła Puszczało (kontrabas).

Iza Zając jest znakomitą improwizatorką, mistrzynią ellingtonowskich standardów oraz ballad. Jest absolwentką Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Już podczas studiów zdobywała wyróżnienia na festiwalach jazzowych m.in. na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz na Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Występuje na festiwalach m.in. Jazz Festival Bratysława, Jazz Jamboree, Sopot Jazz Festiwal. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. Wykłada wokalistykę jazzową w Studio Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz na Wydziale Piosenki w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gra główną rolę – Grizabelli, w musicalu „Koty”.

W 2001 roku płyta artystki pt. „Piosenki dla Armstronga” była nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku, sama zaś wokalistka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

W Podziemiu Kamedulskim, w programie „Damy Jazzu”, Iza Zając z zespołem zaprezentuje we własnej interpretacji utwory z repertuaru legendarnych wokalistek jazzowych, takich jak: Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater.

Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy!