null

"Bitwa Warszawska 1920" to gra dla wytrawnych szpiegów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.08.2020 14:00 - 23.08.2020 18:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Rok 2020 jest szczególny ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej dla... „wytrawnych szpiegów...”.

 

Szczegóły gry

Gracze wcielają się w zwiadowców polskiej armii, którzy przejęli rosyjską radiostację i dzięki niej mogą przechwytywać rozkazy, wydawane przez wroga. Misją graczy jest przechwycenie właściwych rozkazów i uzupełnienie mapy strategicznej, prezentującej ruchy wojsk podczas Bitwy Warszawskiej. Gra przeniesie nas do czasów Bitwy Warszawskiej w klimatycznym otoczeniu Starych Bielan.

Gracze rejestrują się do gry wypełniając formularz zgłoszeniowy w punkcie startowym przy Urzędzie Dzielnicy Bielany. Tam też pobierają otrzymują kartę gry z mapą strategiczną Bitwy Warszawskiej oraz mapą terenu gry, a także kredki w kilku kolorach. Zespoły rozpoczynają grę co pół godziny w przedziale 14.00-17.00. Uczestniczą w grze w zespołach rodzinnych.

 

Zespół otwiera kopertę i czyta umieszczony w niej rozkaz. Na podstawie jego treści (charakterystyczne słowa, szumy, niezrozumiałe wyrazy) zespół decyduje czy przychwycił rozkaz z właściwej częstotliwości.

Po podjęciu decyzji zespół wypełnia mapę strategiczną zgodnie z poleceniem - koloruje strzałki na mapie na właściwy kolor, łączy wskazane punkty itp. Zespół porusza się po terenie gry, odwiedza punkty w dowolnej kolejności, przechwytuje rozkazy i wypełnia mapę.

Gra dla zespołu kończy się po upływie 90 minut lub w momencie stworzenia mapy strategicznej. Zespół, który uzupełnił mapę udaje się do punktu startowego, w którym może odebrać pamiątkową nagrodę.

Data: 23 sierpnia 2020 r. (niedziela).
Godz. 14.00-18.00.
Miejsce rozpoczęcia: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29.