null

"Bielany w kwiatach" – rozstrzygnięcie konkursu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

12 grudnia 2007 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyło się uroczyste zakończenie ósmej już edycji konkursu „Bielany w kwiatach”. Uczestnikom konkursu podziękowania za upiększanie Bielan złożył Kacper Pietrusiński Burmistrz dzielnicy, a Wydział Ochrony Środowiska przygotował poczęstunek i drobne upominki dla wszystkich.

Wcześniej, w pełnej, letniej krasie ogrody i balkony oglądała komisja, a podczas wizyt, w zgłoszonych przez mieszkańców obiektach, robiła zdjęcia. Byliśmy w 65 miejscach, podziwialiśmy 19 balkonów i 46 ogródków. Wszystkie były prześliczne, czuło się serce włożone w ich urządzenie i pracę przy ich utrzymaniu. Jednak formuła konkursu wymagała określenia zwycięzców. Po długim namyśle wyłoniono 21 laureatów.

Zdobywcy I, II, i III miejsca oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe (albumy przyrodnicze), a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, kwiaty doniczkowe i kalendarze. Podczas spotkania można było obejrzeć pokaz slajdów i jeszcze raz powrócić do ulotnego piękna letnich kwiatów i zielonych ogrodów. Dla wszystkich przygotowana była płyta CD ze zdjęciami.

Najpiękniej ukwieconym balkonem mogła pochwalić się mieszkanka ul. Magierapani Zofia Krzewicka zaś najpiękniejszy ogródek znajdował się przy ul. Płatniczej u pani Jolanty Foltyn.

Ogródki znajdujące się przy blokach są na ogół wspólnym osiągnięciem ich mieszkańców. Najbardziej ukwiecone osiedla na terenie dzielnicy to Wrzeciono i Piaski.

Wydział Ochrony Środowiska dziękuje wszystkim uczestnikom i zaprasza do udziału w następnej 9 edycji konkursu w 2008 roku.