null

"Bielany czytają dzieciom po angielsku i po polsku"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Bibliotece im. Stanisława Staszica przy ul. Duracza 19 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach II edycji akcji „Bielany czytają dzieciom po angielsku i po polsku”. Przedmiotowy projekt - pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Rafała Miastowskiego - podobnie jak w ubiegłym roku jest realizowany przez Wydział Oświaty i Wychowania, Młodzieżowe Domy Kultury, Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej i Bibliotekę Publiczną we współpracy z Centrum Helen Doron Bielany.

Celem projektu jest „oswojenie” przedszkolaków z językiem angielskim poprzez słuchanie bajek w tym języku, a głośne czytanie jest podstawowym elementem wspomagającym wszechstronny rozwój dzieci.

Spotkanie zaczęło się grą edukacyjną w języku angielskim związaną z przypomnieniem sobie nazw warzyw w tym języku, a następnie dzieci z Przedszkola nr 236 „Mali Odkrywcy” wysłuchały bajki pt. „Jaś i Małgosia” czytanej po angielsku przez lektora z Centrum Helen Doron na Bielanach.

W spotkaniu wziął udział Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, który wystąpił w roli lektora i przeczytał po polsku, bajkę pt. „Franklin mówi przepraszam” oraz wręczył przedszkolakom opaski i słoniki odblaskowe, służące bezpieczeństwu na drodze. W podziękowaniu, dzieci przekazały organizatorom samodzielnie wykonane prace plastyczne.