null

"Arcydzieła Kameralistki – muzyka pasyjna"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 20.00 do Kościoła św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 na pierwszy koncert w tegorocznej edycji cyklu “Arcydzieła Kameralistyki”. W ramach cyklu warszawscy artyści przedstawiają publiczności najbardziej znane i najpiękniejsze utwory kompozytorów muzyki klasycznej różnych epok.

Tym razem w programie koncertu znajdzie się muzyka pasyjna. Wystąpi śpiewaczka Justyna Stępień z towarzyszeniem tria smyczkowego w składzie: Anetta Baculewska-Owczynnikow
(skrzypce), Klementyna Schweizer (skrzypce), Tatiana Przybylska-Karaszewska (wiolonczela).

Justyna Stępień to artystka, obdarzona pięknym, stworzonym do barokowego i mozartowskiego repertuaru sopranem, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, absolwentka Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1992 roku koncertuje na najważniejszych polskich scenach, takich jak Opera Narodowa czyFilharmonia Narodowa w Warszawie oraz
za granicą: w Japonii, Korei Południowej, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Francji, Rosji,
na Litwie
i na Węgrzech. Jest artystką bardzo wszechstronną.

W jej repertuarze znajdują się partie operowe, utwory oratoryjne oraz pieśni kompozytorów od baroku po współczesność.W swoim dorobku ma również w aktorskie role dramatyczne w Teatrze Narodowym w Warszawie. Nagrania płytowe z jej udziałem były nominowane do nagród „Fryderyk”i „Koryfeusz Muzyki Polskiej”.

Wśród prezentowanych na koncercie utworów znajdą się miedzy innymi fragmenty wokalno-instrumentalnych kompozycji: “Stabat Mater” G.B.Pergolesiego i “Stabat Mater” L.Boccheriniego.

Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Data: 9 kwietnia 2017 r.
Godz. 20.00
Miejsce: Kościół św. Zygmunta, Plac Konfederacji 55

WSTĘP WOLNY!

Załączniki: